Wpis z mikrobloga

@Ojezu: Taką plotke słyszałem na jakieś grupie syntezatorowej.
Też mi się wydaję głupim pomysłem kończyć produkcje ale skoro wydali ten model i ma tak samo 80ohm to możliwe że jak się przyjmie na rynku to przestaną produkować 770ki

Skoro technics zakończył produkcje gramofonu?
A teraz ceny używanych przekraczają ceny nowych.
@SUQ-MADIQ: Z tym że z tego co wiem to i tak dt 770 pro 80 ohm są lepsze do użytku studyjnego wg. opinni. Nikt w studiu nie będzie się bawił wypustkami do basu no i w custom studio siedzi zupełnie inny, chiński głośnik. Oczywiście jakby zdjeli to pozostanie jeszcze wersja 32 ohm i 250 ohm.
@Ojezu: Co do tych przesuwek do basu to niby gówno ale przydatne, można sobie odsłuchiwać pełne pasmo, podbity albo obniżony dół bez grzebania w mikserze, miałem tego nie używać ale przyda się bardzo. Tak jakby mieć dwie trzy pary słuchawek - opcje wyciszenia dołu wykorzystam jako odsłuch alternatywny typu substytut auratone.

W sumie na chwile obecną gdybym miał robić miks to robiłbym go dzisiaj na philipsach fidelio m1 i to tylko
@Ojezu: Jakie pady? Chodzi Ci o welurowe obicie gąbek wokułusznych?

Zajebisty wynalazek dla kogoś kto intensywnie spędza czas przy gratach, nie przyklejają się do upoconej twarzy (standard na didżejkach albo live actach)

Minus jest taki że szybko się ubrudzą i zaczną śmierdzieć - trzeba prać, są takie pianki do czyszczenia kasków motocyklowych w środku to i nadadzą się do słuchawek.
@SUQ-MADIQ: Beyerdynamic ma swoją bardzo specyficzną szkołe grania zarówno jeżeli chodzi o dt770/880/990 ja i serie z teslą na pokładzie. Albk pokochasz, albo znienawidzisz ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Ojezu: Tak wogóle to ja jestem głuchy w połowie (nie słysze 3khz, pisk w uszach 24/h)
Tak że drobne niuanse które różnią profesjonalne słuchawki nie mają żadnego znaczenia, jeżeli grają poprawnie (nie kolorują) to sie nadają, a czy jedne lepsze od innych to już i tak nie usłyszę więc wybieram ładnie wyglądające ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najważniejsza sprawa to znać słuchawki, sama jakość to #!$%@? jak nie
@plagocki: Pady od takstarów hi2050 pasują ja mam u siebie mogę foty wieczorem wrzucić jak to wygląda. @SUQ-MADIQ: Chodzi mi o pady/nausznik w tych nowych custom studio są mega nieprzyjemne dla mnie w dotyku i takie twarde. Wolę miękki welur albo kaszmir czy zamsz.
@plagocki: Najbliżej oryginału będą te od hi2050 ja miałem hm5 na skórzanych.
A tak odnośnie hm5 to z nich lepszy monitor jest dużo od dt770 ale są tak męczące przez to.
@Ojezu: przecież to jest welur, bardzo wygodny i miękki.
Sto razy lepszy niż pseudo skóra.

@formal: nie wrzucaj tego do pralki, są specjalne pianki do czyszczenia wyściółki kasku - to będzie się nadawać, pierze się na sucho jakąś szczoteczką i tym sprajem, suszysz i jest jak nowe.
@SUQ-MADIQ: Z tym że jakiś taki dziwny podobny do tego z sennheisera hd650 w dt 990 pro jest zupełnie inny jak i w tych moich padach od takstar hi2050.
To tylko taka moja osobista preferencja :).