Wpis z mikrobloga

@karpatka_: zawsze mnie ciekawiło, dlaczego ludzie decydują się na jedzenie potraw bezmięsnych w knajpach, gdzie płacą 10x więcej za posiłek dlatego, że jest bez mięsa i ładnie nazwany, alternatywne bary najlepsze w robieniu #!$%@? z logiki
  • Odpowiedz
@cadcadcad: są knajpy, gdzie się płaci np. 20 złotych za obiad złożony z dwóch dań, czyli zupy i drugiego dania. to drogo dla Ciebie? a ceny są takie, że nie dają byle schabowego i frytkami, tylko składniki droższe. taka zupa z mlekiem kokosowym i innymi pierdołami kosztuje więcej niż klasyczna pomidorówka na kurczaku. tak samo więcej kosztuje np. zrobienie dania z masą zdrowych dodatków, bo często wegetariańskie i wegańskie knajpy robią
  • Odpowiedz
@SScherzo: o macu to mi nie mow, to jest wyjatkowy fenomen - fast food czyli tanio i szybko z zalozenia (i tak na poczatku bylo), a teraz zestawy dochodza do 20-kilku zlotych i jeszcze dostaje sie numerek jak na poczcie i czeka sie nieraz z kilkanascie minut na swoja porcje. Ale to tak #!$%@? - u wietnamca mam za 13,5 pln chyba poltonowa porcje kurczaka z ryzem, a jak nie jestem
  • Odpowiedz