Wpis z mikrobloga

Jak to teraz konkretnie wygląda z jazdą na rowerze, jeżeli chodzi o przepisy? Zapuściłem się trochę, sprawiłem nowy rower i nie wiem, jak teraz nie dostać mandatu czy coś. Rower nie ma żadnych świateł. Musi mieć? Ja muszę mieć jakieś kamizelki, czy wystarczą wstawki odblaskowe na ubiorze rowerowym itd.? Potrzebuję streszczenia :P
MirkY pomocy, bo mam zamiar jeździć znowu więcej! :)

PS Staram się być odpowiednio widoczny tak czy inaczej, bo mnie jako kierowce bardzo #!$%@?ą rowerzyści ubrani na czarno bez żadnego zasranego odblasku, niczego, ale wolę wiedzieć.
#rower #rowery
  • 23
  • Odpowiedz
Ja się "ścigam z zachodem", przekonany, że bez światełek mogę śmigać a to całą dobę? :F
  • Odpowiedz
@oner: > Ło #!$%@?, czyli o tak w dzień też światła? Dzięki. I dzwonek? :P

W dzień, przy dobrych warunkach nie musisz mieć zamontowanego oświetlenia. O dzwonku nie ma mowy, a jedynie o urządzeniu emitującym sygnał o nieprzeraźliwym dźwięku.
  • Odpowiedz
Czyli jak moje kurtki, koszulki i spodnie rowerowe mają takie elementy to git?


@oner: jeśli jesteś pieszym i odblaski są widoczne, to tak. W rowerze musisz zawsze mieć z tyłu czerwony odblask o kształcie innym niż trójkąt.

A czy tym urządzeniem może być moje ryło? :)


@oner: niestety Twoje nie może być( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@oner: czyli ostatecznie potrzebujemy do jazdy światło włączone przez 24/7 oraz odblask z tyłu ? I dzwonek musi być. I karta rowerowa
  • Odpowiedz
@ossj: Nie mam :( Czy to oznacza, że muszę jeszcze raz przejść podstawówkę, czy tam gimnazjum, aby jeździć rowerem? :( (wtedy organizowali te egzaminy czy coś, może nawet taką miałem na motorynkę)
  • Odpowiedz