Wpis z mikrobloga

@PuffinusGravis: No niestety, to jest raczej losowe niż sprawiedliwe. Dlatego napisałem, że mam taką nadzieję. Jest też jakaś szansa, że dostanie kulkę od wroga zanim jeszcze zdąży uciec.
To byłaby najbardziej sprawiedliwa opcja w jego przypadku.
  • Odpowiedz
@dqdq1:W wierszu moim zwracałem się wyraźnie do wszystkich narodów, aby w chwili decydującej przeciwstawiły się wojnie zaborczej, którą – jako człowiek uczciwy i rozsądny – uważam za zbrodnię. Absurdem jest przypuszczać, że nie odczuwam czci dla bohaterstwa w obronie niepodległości kraju. — Julian Tuwim
  • Odpowiedz
Widzę, że komuś już się marzy wkładanie kija w szprychy i dzielenie Polaków mapkami. Tylko, że ta tchórzliwa ściana zachodnia paradoksalnie dzięki swojemu braku korzeni i większemu kosmopolityzmowi ma większe zdolności podatkowe a co za tym idzie i patriotyczne. Patriotyzm to nie tylko szabla czy transparent, to częściej prawidłowa postawa obywatelska. Ludzie tutaj bardziej myślą o ochronie swoich najbliższych a nie czterech ścian czy ojcowizny, która tutaj jest często poniemiecka. Najwyraźniej tak
  • Odpowiedz
Czemu dziwicie się, że zachpom i lubuskie mają w doopie walkę o kraj, który olewa te województwa od 1945roku. Ze Szczecina wywożono nawet granitowe płyty balastowe, które ułożone były jako chodniki. W jakiejkolwiek kolejnej wojnie będą służyć jako miejsce poligonu atomowego putina. Nic tylko #!$%@?ć.
  • Odpowiedz
@portkisedre: Tacy mądrzy i tacy patrioci, a nadal dziwnym trafem biedniejsi niż Polska zachodnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@turbonerd: Może komuś bardziej zależy na prywatnej wolności?

Już nawet #!$%@?ąc od tego, że te badania są czysto deklaratywne. W razie realnego niebezpieczeństwa duży procent tych bohaterskich patriotów na pokaz spieprzałoby czym prędzej na ten tchórzliwy zachód.
  • Odpowiedz
@dzioobas: To co napisałeś byłoby prawdą, gdyby na zielono były zaznaczone Pomorze i Wielkopolska. Zachodniopomorskie czy lubuskie to nie są bogate województwa, tak naprawdę niewiele odbiegają od ściany wschodniej. Czynnik ekonomiczny nie ma tutaj żadnego znaczenia, bo gdyby tak było to trzeba by było zamienić pomorskie z zachodniopomorskim.

Jak dla mnie wytłumaczenie takich wyników jest proste - agresja jest spodziewana ze wschodu, a nie z zachodu. Wynik na Pomorzu i
  • Odpowiedz
Jak my mamy coś w tym kraju zdziałać, jak jedna głupia mapka potrafi momentalnie doprowadzić do gównoburzy "biedy" ze wschodu i "bogoli" z zachodu...skończmy z tym podziałem na lepszych i gorszych, Polskę A, B, C i #!$%@? wie co jeszcze, spoko...mieszkam na wschodzie, ok super, tylko teraz co? Mam się niby czuć gorszym od tych mieszkających we Wrocławiu? Bo co? Bo niby jedni są lepsi od drugich? W czym? Czym się tak
  • Odpowiedz