Wpis z mikrobloga

@Stitch: To wielkopolska będzie mogła sobie pogadać o tym powstaniu podczas przesiedleń pod jakimś niemieckim mostem, a ci do wawy pojechali to pogaworzą sobie uczepieni płotu amerykańskiej ambasady.
Julian Tuwim "Do prostego człowieka"

Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak
W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić;
Gdy zaczną na tysięczną modłę
Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem,
I judzić "historyczną racją",
O piędzi, chwale i rubieży,
O ojcach, dziadach i
@jestem_bordo: Niemcy tak właśnie śmieli się z takich jak ty podczas okupacji, że "za kiełbasę" kraj własny sprzedają. Wiedz, że lizaniem dolara nie zrobisz z siebie pana, jak już będziesz uciekał z zasikanymi gaciami to jak cię ruscy złapią, bo niemiec na ciebie napluje to potraktują cię gorzej niż walczącego, bo frajerów co plują na własną ziemię dla kilku srebrników więcej nikt nie traktuje z szacunkiem. Nawet wróg.
@lovelypl: bo nic się nie zmieniło, ani mnie, ani Wani zza Uralu, ani Shmidta w Berlinie nie powinno obchodzić to że pasibrzuchy każą iść na śmierć i mordować. Niech sami idą, jakieś pojedynki na miecze, pistolety ale od mojej krwi wara!
@KREM_Z_BROKUL: Nie, po prostu to Ślązacy - Słowianie którzy byli pod wpływami Mongołów, Austriaków, Brandenburczyków (prusaków), Morawian i nie będę walczyć za kraj który ich nienawidzi.
Ślązak to nie naród, Śląski to nie język (chodź różnica między śląskim a polskim są większe niż słowackim a czeskim), odmawia się z podatków Ślązaków finansowania śląskich ośrodków kulturowych.
Nie dziw się że walą #!$%@?ć...
@suore: przecież nawet nie wiadomo jeszcze jak ta cała wojna by wyglądała (nawet nie wiadomo czy będzie), jaką kto by pełnił rolę, to po co już na zaś się deklarować, że się ucieka? W takim razie po co ktoś w ogóle żyje w tym kraju, skoro nie zanosi się na to, żebyśmy przestali graniczyć z Rosją?

Moim zdaniem to jest nierozsądne, bo lepiej od razu przystosowywać się do życia w innym