Wpis z mikrobloga

@suore: Akurat ja nie widzę żeby Ślązacy chcieli uciekać... Sląskie ma raczej duże poparcie dla obrony. Uciekać to chcą ludzie z Dolnego Śląska czy lubuskiego czyli przesiedleńcy z Kresów Wschodnich i ludzie z całej Polski, którzy zasiedlili te ziemie.
  • Odpowiedz
Wojna to gówno wywołane przez polityków. Jedyny sensowny powód do bitki to taki, że ktoś na nas napada i chce nas zabić a my nie mamy gdzie uciec. Wszystko poza tym- dla mnie nieakceptowalne. Oczywiście dyskusje na ten temat są żywiołowe- jedni chcą oddać życie za historię i pamięć ich przodków, inni nie będą się bili o kraj 1500 brutto. Jedni i drudzy mają dobre powody, nie oceniam ich, nie ważę na
  • Odpowiedz
@manekin: w końcu wyszło by na jaw czy te wszystkie półgłówki 20h/dobę grające w te wszelakie strzelanki i inne głupoty są tak mocne w rzeczywistości jak w świecie wirtualnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Przeciez z tego kraju ludzie nawet w czasie pokoju #!$%@?ą w masowych ilościach(10% w wieku produkcyjnym, jak nie więcej w ledwo kilka lat)
  • Odpowiedz
Odwaga nie ma tutaj żadnego znaczenia. Chodzi o to że w trakcie ew. ataku zachód ma czas i w bardzo prosty sposób może spieprzyć. A wschód albo będzie się bronił albo może się dać zabić bez walki. Ci po środku nie wiedzą czy będą mieli wystarczająco dużo czasu więc głosy są podzielone.
  • Odpowiedz
@manekin: Jestem ciekaw, jak te deklaracje zweryfikowałaby rzeczywistość... Choć z drugiej strony, lepiej by do tego nie doszło.

@Norton__PL: Ciekawa teza, zwłaszcza że ma jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości. Lecz nie traktowałbym odległości od granicy jako głównego powodu takiego rozdziału głosów względem gotowości czy też nie do obrony kraju.
  • Odpowiedz
@dqdq1:

Władysław Broniewski "Bagnet na broń"

" Kiedy przyjdą podpalić dom,
ten, w którym mieszkasz - Polskę,
kiedy rzucą przed siebie grom,
kiedy runą żelaznym wojskiem
i pod drzwiami staną, i nocą
kolbami w drzwi załomocą -
ty, ze snu podnosząc skroń,
stań u drzwi.
Bagnet na broń!
Trzeba krwi!

Są w ojczyźnie rachunki krzywd,
obca dłoń ich też nie przekreśli,
ale krwi nie odmówi nikt:
wysączymy ją z piersi i
  • Odpowiedz