Wpis z mikrobloga

@poborca_podatkowy: archiwizujesz dane na bieżąco?
Jeśli sama sobie nie radzisz, możesz użyć teamviewer lub coś podobnego, żeby ktoś się podłączył do twojego kompa i zobaczył co z nim nie tak
No i na przyszłość.. warto nawiązać stałą współpracę z kimś na miejscu, kto chociaż raz na miesiąc przyjedzie zrobić kopię i będzie pod telefonem jakby coś...
to jak prowadzisz firme oparta wlasciwie glownie o narzedzia IT przeciez tak sie nie da jedna awaria i lezysz do tego masz ustawowy obowiazek kopii


@bazingaxl: Przecież 90% małych firm w Polsce tak działa. Ciągle większość przedsiębiorców nie ma zielonego pojęcia o pracy informatyków. A kolega kolegi trochę tam grzebie w komputerach to jak potrzeba to i Windowsa przeinstaluje.

Kiedyś klient zadał mi pytanie jak dobrze znam Windowsa, bo on wcześniej
papierowej? Napisz coś więcej


@brmstufldigart: to w szczegolnosci, jak pamietam minimum 5lat chocby do kontroli

@ghost1511: owszem ale znam takich ludzi co na naprawianiu windowsa maja tyle co senior java in warsaw

pozatym dzieki idiotycznym oszczednosciom w IT najbardziej ucieszone sa firmy do odzyskiwania, jak stracisz dwa lata ksiegowania to zaplacisz i 5tys. zeby odzyskac pliki a wystarczylby jakis nas albo pendrive
@poborca_podatkowy: byc moze nie wiem, te programy oferuja kopie codzienna przy wychodzeniu z programu a takze opcje automatyczne i do chmury

do tego pewnie masz 10 innych programow i plikow

do tego pewnie nie ma zapasowego kompa i jak ci jeden padnie kolo 15-20 to jest sraczka
owszem ale znam takich ludzi co na naprawianiu windowsa maja tyle co senior java in warsaw


@bazingaxl: Ja nie mówię, że z tego jest zła kasa. Ja myślałem o tym, że ludzie oddają totalnym amatorom swoje komputery firmowe. Facet zainstaluje Windowsa skasuje stówkę i oboje zadowoleni. Potem szuka się specjalisty jak ten pierwszy coś sp... spieprzył.

Na co dzień zajmuję się czymś innym i raczej staram się tego nie robić. Stawki