Wpis z mikrobloga

Siema. Myślę nad rozpoczęciem serii ,,na chłopski rozum".

Polegałaby ona na tym, by realizować jakiś temat w prosty, logiczny i jak najbardziej rzetelny sposób.
Dajmy na to tematem pierwszego tworu byłaby obywatelska inicjatywa ustawodawcza - sięgając tylko i wyłącznie do oficlanych zródeł zebrałbym najistotniejsze fakty i statystyki w jednym miejscu, tak by każdy mógł wypracować na podstawie takiego kompedium własną opinię.

A tematy pojawiają się non-stop. Cały czas pojawia się nowa afera, nowa społeczno medialna gównoburza o in-vitro, o narkotykach, o kampanii prezydenckiej... Żyjemy w czasach komentatorów i publicystów, w czasach opiniotwórczej kalki... Chciałbym zrobić coś co pozwoliłoby każdemu na poznanie tylko i wyłącznie FAKTÓW, a nie opinii, w sprawach czasem istotnych. Nie chciałbym przez to forsować własnej ideologii, po prostu uważam, że dyskusje są często pozbawione jakichkolwiek walorów merytorycznych. Ok, czasami specjalistyczna wiedza jest trudna do zdobycia i ogarnięcia, stąd pomysł robienia tego ,,na chłopski rozum".

Myślę tylko nad formą...
Blog czy vlog? Vlogi mają większą siłę przebicia, platforma youtube pozwoliłaby mi zdobyć jakiś zysk (co motywowałoby mnie do rzetelnej i żmudnej pracy)... Jednak nie jestem zbytnio doświadczony w montażu video, w dodatku nie mam zbyt dobrego komputera. Myślę jednak, że w polskim internecie brakuje takiego zdrowego i prostego poradnika do spraw aktualnych. Co myślicie?

#blog #blogosfera #videoblog #pytamboniewiem #pytanie #dziennikarstwo
  • 8
Nie chciałbym przez to forsować własnej ideologii,


@gustawny: Niestety każde napisane zdanie powoduje ustosunkowanie się.

-Mogę napisać dwóch bezrobotnych mężczyzn nie mając co jeść, pozyskiwało dla swoich dzieci pieniądze ze sprzedaży złomu.

lub

-Mogę napisać, dwóch złodziei kradło złom z pobliskiej nieruchomości.

Mam nadzieję że rozumiesz co mam na myśli.
@veltor: Doskonale wiem, o czym mówisz, jednak myślę, że o ile obiektywizm rzeczywiście jest nieosiągalny, to jednak jest wartością, do której można (i czasem warto) dążyć. Z resztą wstępnym założeniem mojego pomysłu jest to, by odbiorcy zaznajomieni z tematem mogli wpływać na moje wpisy/odcinki, by czasem zmuszali mnie do stworzenia wersji beta, bo np. podadzą nowe fakty.
,na chłopski rozum".


@gustawny: Tka się zastanawiam jak opisać na chłopski rozum kilka spraw.

-Zajęcie Krymu przez Rosję (agresja, najazd czy przywrócenie naturalnego porządku).
-Konflikt Palestyński
-Upadek samolotu w Smoleńsku
-Która partia jest najlepsza i dlaczego
-Rozprawa czy wszyscy mogą mieć takie same zdanie
-Czy demokracja jest dobrym ustrojem, gdzie wiekszość ma głos (profesor 1 głos, bezrobotny żebrak 1 głos)
Itd...
@veltor:

Niestety wielu spraw nigdy do końca się nie ogarnie, ale zarys i podstawowe fakty można podać.
Jeżeli ów projekt wystartuje to nie wcześniej niż w czerwcu/lipcu, a raczej chciałbym skupiać się na aktualnościach, więc do Smoleńska mi daleko