Wpis z mikrobloga

Stwierdzam, że właściciele Nakedów trochę koloryzują z tym, że od 120 km/h trzeba walczyć i mocno się trzymać żeby nie spaść.. Nie wiem może jestem popsuty czy coś, ale FZ6 bujnąłem się do 167 km/h i poza irytującym szumem w kasku i tym, że bardziej "wiało" nie odczuwałem większej różnicy między moim sportem jeśli chodzi o jazdę (mam na myśli to całe "zrywanie"). Zgadzam się, że w okolicach 180 i w górę trzeba faktycznie się trzymać (przy 200 km/h na ER6n cholernie czuć opór). Jedynym motocyklami bez owiewek przy których przy tym 120-160 km/h faktycznie wiatr dawał mi się we znaki to MT-03 i XTX 660, ale tak? Czy to ZR7 czy to SV, ER6n, FZ6 przy żadnym nie musiałem walczyć z wiatrem... Może to przyzwyczajenie ze sporta, że powyżej 200 jest już konkret opór, nie wiem. W każdym razie uważam, że i tak gadanie o 120 km/h jako tej magicznej barierze od której zaczyna się walka z moto jest zwyczajnie przekoloryzowana ;P
#niepopularnaopinia #motocykle
  • 41
@Stitch Je jeżdżę od kilku lat i zawsze na nakedach. Moim zdaniem od 120 km/h nie tyle zaczyna się jakaś walka z motocyklem co po prostu kończy sie komfort. 100 -110 to jest predkość optymalna w dłuższej trasie. Jak sie pochyle na zbiornik to i przy 200 nie czuję zbytnio oporu powietrza bo jednak lampa i liczniki spełniaja zadanie takiej mini owiewki.
@dzordz1984: 100-110 to jest prędkość optymalna nie tylko w nakedach, bo w turystykach, sportach czy nawet autach wiekszosc ludzi tak praktycznie jezdzi. Na sporatch od tych 120 km/h też "wieje" jak jest jakaś maruda to też stwierdzi, że nie ma już komfortu, bo kask zaczyna latać od zawirowań powietrza.. żeby naprawdę totalnie nie wiało do tych 200 to trzeba mieć goldwinga albo innego turystę z szybą jak w samochodzie.
@Stitch: jeżdżę czasem FZ6S2 i powyżej 120km/h czuć że wieje ale nie aż tak że ściąga z moto. Na trasie trzymamy 120km/h ale zdarza się szybciej. Mnie każdy straszył, że codziennie do pracy 24km to tylko plastik bo będzie wiać, a teraz jak na to patrzę to na naked-ie tez bym dawał radę.
@WiewiurPL: No dokładnie. Plastik jest wygodniejszy, bo jest na nim "cieplej" w nogi w chłodniejsze dni, no i na trasie fakt, faktem jest minimalnie większy komfort, ale jako tako Nakedem bez problemu też można jeździć i nie ma absolutnie żadnej tragedii.
@Stitch: Dokladnie. Marudza jak stare baby. A nie jade z Toba , bo nie mam wysokiej szyby, a bo dupa bedzie bolec a bo to, a bo tamto.. Smieszna mnie niewasko tacy motorzysci co sobie zawsze znajda wymowke na wszystko.
A pozniej hurrr-durr. Nakulalem 8-10k na sezon. A gdzie byles najdalej... yyyy...ee... no 150 km dalej na zlocie. #niepopularnaopinia
@Stitch: jest tak, że jazda 160km/h jest bardziej męcząca niż na plastiku ale to przyjemny sposób męczenia się. Jak wiatr wieje mocniej to bardziej odczuwasz to nakedzie ale nie są to jakieś straszne różnice.
@syrena_elektro: no ja mam plastika, który kocha prędkość i winkle takze nie wiem co zobaczę... :P
@bigger: ooo.. a to to mnie #!$%@? w większości moich znajomych... i to obojętnie czy plastiki czy nakedy.. nie pojedzie nigdzie dalej, bo szkoda kasy... ale to, że równowartość przepali w godzinę po mieście to nie dociera... najlepiej to #!$%@?ć "bo motor po to jest" "100-120 km/h w trasie to dla lamusow". A w
Naked jest super! Nawet przy 60km/h. W bardzo duże upały (gdzieś tak +30-35C) można elegancko jajca przewietrzyć po rozszerzeniu kolan. Na plastiku już tak fajnie nie było ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Stitch: @WiewiurPL: Jedni nazwa ze wieje i nie ma komfortu, a dla mnie w srodku sezonu to bylo cos fajnego kiedy w duzym sloncu a ja w czarnym kombiaku zgrzany moglem poczuc "wiaterek".

Dla mnie komfort skonczyl sie dopiero jak chcialem stestowac maksa i przy ok 220 trzesly sie wszystkie plastiki a ja praktycznie lezalem na moto

GSX 650F

A co do pretkosci to wiadomo jednemu jest fajnie przy 50
@Bandian: Zgadzam się z tym co napisałeś. Ogólnie to tak jak pisałem, może to po prostu przyzwyczajenie z mojej strony, ale i na sportach są marudy, bo kaskiem rzuca od zawirowań powietrza ;)

@reno1987: generalnie jeździłem na większości popularnych nakedach.. chcesz mogę wymieniać dalej, gdzie mi "nie wiało" ;P