Wpis z mikrobloga

Czemu jedynie Apple jest na tyle ogarnięte, że są w stanie kategoriować i nazywać swoje produkty czytelnie?
Wchodzisz do ich sklepu i widzisz - macbook, macbook air i macbook pro, po nazwie już ogarniasz mniej więcej czego się spodziewać a potem ewentualną konfiguracje sam sobie lekko zmieniasz.
A u innych to enjoy twoje wejście w zakładkę laptopów i bycie zasranym masą gówna xD screen jak najbardziej powiązany, podobnie jest z tego co widzę u Della.
Kolejna sprawa to nazewnictwo poszczgólnych urządzeń, wyszukałem sobie jakiegoś lapka na stronie Della i mam "New Latitude 12 7000 Series Ultrabook™ (E7250)" super nazwa #!$%@? xD.
Do tego dochodzą ludzie którzy ból dupią jeśli ktoś nazwie swojego iphona czy Macbooka po "imieniu" a nie "laptop".
No wybaczcie drodzy napinacze ale jak powiesz, że masz "Macbooka Pro Retina" to od razu wiadomo o co chodzi, natomiast jeśli ktoś usłyszy "New Latitude 12 7000 Series Ultrabook™ (E7250)" to jedynie kiśnie w sercu albo zapyta się o #!$%@? chodzi.

#macbook #laptop #apple
H.....k - Czemu jedynie Apple jest na tyle ogarnięte, że są w stanie kategoriować i n...

źródło: comment_4obrxh70o4Rc4xksOBFP4yRQrXgw83uW.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Do tego dochodzą ludzie którzy ból dupią jeśli ktoś nazwie swojego iphona czy Macbooka po "imieniu" a nie "laptop".


@Horsecook: Bo to wygląda tak jakby się chwalili firmą, laptop to laptop, a jak ktoś by przy mnie powiedział "poczekaj sprawdzę na moim DELLu albo MACu to bym mu się zaśmiał w twarz.
  • Odpowiedz
@Horsecook: Lenovo ma czytelne nazwy imo :)
B,E,S,L,T,W,X - to serie biznesowe od najniższej do najwyższej w których trzycyfrowe oznaczenia np: 540 oznaczają: piersza cyfra - wielkość matrycy (2-12", 3-13", 4-14", 5-15,6",7-17") a kolejne dwie generację urządzenia (aktualna to 40)
serie M,G,Z,Y to serie konsumenckie (w podobnej kolejności jak wyżej)
  • Odpowiedz
@jack-lumberjack:

których trzycyfrowe oznaczenia np: 540

Spoko, ale jestem w stanie się założyć, że wiekszość osób nie ma pojęcia o tym kodzie, poza tym, wybieranie laptopa z 7 róznych zakładek, plz, nic przyjemnego.
@JakisTakiNick:
Ja mam wrażenie, że Apple po prostu nie zaśmieca swojego sklepu masą różnych wersji miedzy którymi róznica jest dość nieznaczna
  • Odpowiedz
@Horsecook: Ale to już charakterystyka firmy. Apple robi mało produktów, stara się je dopracowywać, mają jedną wizję. Inni producenci dają więcej wolności klientowi - mają wiele modeli, każdy może sobie coś wybrać. Nie mają takiej jednolitości, ale jest to świadome działanie.
  • Odpowiedz
Ja mam wrażenie, że Apple po prostu nie zaśmieca swojego sklepu masą różnych wersji miedzy którymi róznica jest dość nieznaczna


@Horsecook:
Jesteś pewien? co do tych wersji, Macbook air 13 - mid 2013 i early 2014, Macbook pro 13, Macbook pro 15 - late 2013, mid 2014 wydania z 2013 i 2014 to są dokładnie te same laptopy.

Kolejna sprawa to nazewnictwo poszczgólnych urządzeń, wyszukałem sobie jakiegoś lapka na stronie
  • Odpowiedz
@Pustulka:

Jesteś pewien? co do tych wersji, Macbook air 13 - mid 2013 i early 2014, Macbook pro 13, Macbook pro 15 - late 2013, mid 2014 wydania z 2013 i 2014 to są dokładnie te same laptopy.

spoko ale nikt w sklepie tak nie określa swoich urządzeń.

Wymieniony przez ciebie laptop to po prostu Dell Latitude E7250, Apple na swojej stronie promuje się tak samo gdy wypuszcza nowy model.
  • Odpowiedz
@Horsecook:

spoko ale nikt w sklepie tak nie określa swoich urządzeń.

I wcale to nie ułatwia znalezienia nowszego laptopa, skoro starsze i nowsze generacje mają tą samą nazwę, co nie ułatwia orientacji w zakupie laptopa dla osoby, która średnio się na tym zna, przedstawię to na przykładzie macbooka pro 13 z ostatnich dwóch lat:

MacBook Pro
  • Odpowiedz
@Pustulka: Nie no to raczej jasne jest, że to co masz w sklepie jest najnowszą generacją, imho to dobrze, że Apple nie trzyma w sklepie macbooków z kilku generacji wstecz.
Do nazw kodowych nic kompletnie nie mam, ale w przeciwieństwie do innych firm apple nie wpieprza ich w oficjalne nazwy, jesli ktos jest zainteresowany to sam sobie ogarnie.

Przecież się tak nazywa...

no w sklepie nie za bardzo.

jakbym chcial
  • Odpowiedz