Wpis z mikrobloga

@matde: Waga nie powinna tutaj robić żadnego problemu. Sam ostatnio kupowałem moto i myślałem na exc 250f, jednak częściej jeźdzę po torze i kupiłem kxf'a 250. Sam ważę 70kg, ale mój znajomy ma ponad 110kg i z nim to moto robiło co chciało.
  • Odpowiedz
@Xaarkes2: Nie obawiam się o moc, tego na pewno będzie aż za dużo, pytam głównie pod kątem ustawienia zawieszenia pod taką masę i czy np nie zarżnę szybciej silnika przez większe obciążenie (być może to głupie pytanie ale się nie znam i chętnie poczytam opinię użytkowników ;))
  • Odpowiedz
@matde: Te 20kg nie powinny zrobic jakieś dużej różnicy w eksploatacji silnika. Problem może być z zawieszeniem. Z crossówką nie było by dużego problemu, bo one mają dużo twardsze zawieszenia od enduro.
W twoim wypadku pasowałoby wymienić tylną sprężynę na twardszą, jednak to nie jest duży koszt. Przednie zawieszenie też pasowałoby ustawić pod twoją wagę (ok 400zł w serwisie), jednak sam mógłbyś po prostu nalać trochę więcej oleju do lag i
  • Odpowiedz
@matde:

To jest europejski motocykl pod europejczyka a nie japs z twardością sprężyn pod 70-kilogramowego zawodnika.

A ćwiara w czterotakcie jeszcze Cie parę razy sponiewiera zanim stwierdzisz że za mało mocy.
Gx
  • Odpowiedz