Wpis z mikrobloga

  • 4
@dex_ter: To Ty się dzisiaj na mikro pytałeś gdzie zjesz dobre śniadanie na starówce będąc w Poznaniu? Czy to jakaś zbiorowa akcja trollowania Poznaniaków?
  • Odpowiedz
@escoban: http://www.mapakultury.pl/art,pl,mapa-kultury,476.html <- spójrz na autora tego wpisu
No i jeszcze: http://sjp.pwn.pl/szukaj/star%C3%B3wka.html

To, że nikt nie mówił "starówka", to nic nie szkodzi, bo to jakiśtam regionalny zwyczaj, ale takie hipsterskie zapieranie się, że "u nas w mieście nie ma starówki, jest Stare Miasto" jest moim zdaniem tak samo śmieszne, jak zapieranie się, że "moje nazwisko się nie odmienia" i kiepsko świadczy o stanie wiedzy osoby, która tak twierdzi.

@Dorciqch: a
  • Odpowiedz
@tomash-pl: a skad jestes? bo jak z poznania to powinienes wiedziec ze tam nie mowi sie starowka. i nie jest to regionalny zwyczaj. po prostu mowi sie stary rynek. swoje niedoinformowanie popieram 24 letnim doswiadczeniem. pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@escoban: to, skąd jestem, nie ma znaczenia. I tak jak napisałem - tu nie chodzi o to, czy w Poznaniu się mówi, czy nie, tylko o to, co na temat słowa "starówka" mówią słowniki. Sam fakt, że "w Poznaniu się nie mówi", nie świadczy, że starówki tam nie ma.

To tak, jakbyś mi powiedział, że w Poznaniu nie ma ziemniaków, bo wszyscy poznaniacy mówią "pyry".
  • Odpowiedz
@tomash-pl: moze zle napisalem. nie chodzilo mi o to ze niema tam starowki tylko sie tak nie mowi. co jest dosyc wazne bo temat tego znaleziska opowiada o starym poznaniaku ktory smieje sie z mowienia na stary rynek starowka. slowniki slownikami ale poznaniak nie uzyje slowa starowka i o to chodzi w powyzszym wpisie. wiec mozna uznac ze w poznaniu starowki nie ma bo poznaniacy mowia na to stary rynek. tak
  • Odpowiedz
@tomash-pl: PWN z lat 60 ;) podaje nazwę Starówka pisaną wielką literą jako nazwę warszawskiej dzielnicy, ale starówka małą literą jest potoczną nazwą każdego starego miasta. Co ciekawe sjp.pwn.pl podaje, że Starówka to potoczna nazwa Starego Miasta (nie odnosi się wprost do Warszawy), a starówka to stara część miasta lub najstarsza dzielnica miasta z zabytkową zabudową
  • Odpowiedz
@escoban: no i ok, doszliśmy w pewnym sensie do porozumienia. Teraz tylko należy zrozumieć, że "pan z Poznania", śmiejąc się z turysty, który pyta o starówkę w Poznaniu, jest zwykłym bucem i nieukiem, którego zachowanie przyczynia się właśnie do podziałów pomiędzy mieszkańcami różnych miast.
Ten "pan z Poznania" mógłby również śmiać się z kogoś, kto mówi "ziemniaki", albo "tramwaj", czym pokazałby jeszcze bardziej swoją umysłową indolencję. No bo przecież hehe chcesz
  • Odpowiedz