Wpis z mikrobloga

Włoska dziennikarka udawała lesbijkę i nagrała reakcje księży w konfesjonale na jej spowiedź.

Sprawę relacjonują w Polsce prawicowe media. Twierdzą, że to pogwałcenie świętości sakramentu, a w opublikowanych słowach spowiedników na ogół trudno znaleźć cokolwiek sprzecznego z nauką Kościoła. Ciekawi jednak fakt, że nie zdecydowali się przytoczyć żadnej wypowiedzi. :) Gdyby naprawdę nie było tam nic inkryminującego, to raczej nie ograniczaliby się to gładkich ogólników, że syćko jest OK.

Ale do rzeczy. W reakcji na działania dziennikarki wyróżnia się Fronda. Cytaty z ich artykułu, które zaraz pokażę, doskonale pokazują, jaką wizję stosunków państwo-Kościół mają prawicowcy, PiS-owcy, Ziobrowcy, RN-owcy i wszyscy inni, którym bycie ministrem myli się z byciem ministrantem.

Jeszcze tylko przypomnienie: Fronda to trzeci największy portal prawicowy w Polsce i największy portal katolicki. Ostatnio została przejęta przez braci Karnowskich, właścicieli największego portalu i największego pisma prawicowego. Mówiąc krótko: Fronda to nie jest portal ekstremistycznych oszołomów, tylko prawicowy mainstream, teraz wchodzący w skład grupy, której pisma często goszczą na wykopie (wpolityce, wgospodarce etc.). A oto, co owy mainstream ma do powiedzenia: #

We Włoszech miała miejsce obrzydliwa napaść na Kościół święty.

Kara, która powinna ich [dziennikarkę i jej pracodawców] spotkać, musiałaby być bardzo surowa, by zniechęcić innych do podobnych czynów. Nie może być tolerancji dla zachowań, które stanowią podniesienie ręki na naszego Pana Jezusa Chrystusa

Jest pewne, że w liberalnym, bezbożnym społeczeństwie Alari i jej pracodawcy nie zostaną ukarani przez państwo, tak, jak należy. To bardzo źle, bo katolickie społeczeństwo winno poprzez swoje instytucje dbać o cześć naszego Pana Jezusa Chrystusa i nie pozwalać na uwłaczanie Kościołowi świętemu.


Powiecie, że przesadzam? Że przecież prawicowi politycy nie mają takich poglądów? Ledwie dzisiaj czytałem, że Bogusław Piecha (obecnie chyba europoseł PiS-u) chciał karania więzieniem za in vitro, zakaz propagandy homoseksualnej to stały postulat prawicowców, a o zniesieniu karalności za niedefiniowalną obrazę uczuć religijnych nie mówi już chyba nikt.

A na koniec jeszcze kilka cytatów na temat dziennikarki wybranych z komentarzy prawdziwych katolików:

Po prostu k.rwa!

idiotka opublikowała dowody na to że jest kłamliwą suką

Obrzydliwy babsztyl

szmata

ladacznica pozbawiono honoru

w dawnych normalnych czasach zostałaby słusznie ukarana ciężkimi robotami lub chłostą


#tysiacurojenniezaleznychmediow #lgbt #homoseksualizm #bekazkatoli #bekazprawakow #neuropa
  • 73
dlaczego? Państwo jest od tego, żeby chronić prawa obywateli, w tym prawo do prywatności


@bruceivins: Znów - zależy od kontekstu. Jeśli ujawniono nazwiska tych księży, to oczywiście jest to złe. Ale jeśli tylko ogólnie napisano, że tak mówi ksiądz, to raczej nie mam problemu. Mówiąc ogólniej: dopóki nie można zidentyfikować wypowiadającego się, to nie mam problemów z takim nagrywaniem.

Ale jest jeszcze większy problem: jak traktować Kościół? Można mieć wątpliwości
@alkan: @michalkosecki: Fronda nie jest katolicka. Ja wiem, możesz Alkan pisać, że tam piszą księża, że portal poświęcony, że katole tam siedzą itd. Ale Fronda pisze rzeczy które są niezgodne z nauczaniami KK. Jestem, hmm, lewakiem, ale przez lata siedziałem głęboko w KK, i znam go na pewno lepiej niż 90% wykopków. Podobnie jak @michalkosecki. Jeżeli nagle wyborcza napisałaby że jest portalem katolickim, a dalej pisała to co pisze,
Twierdzą, że to pogwałcenie świętości sakramentu, a w opublikowanych słowach spowiedników na ogół trudno znaleźć cokolwiek sprzecznego z nauką Kościoła. Ciekawi jednak fakt, że nie zdecydowali się przytoczyć żadnej wypowiedzi. :) Gdyby naprawdę nie było tam nic inkryminującego, to raczej nie ograniczaliby się to gładkich ogólników, że syćko jest OK.


@alkan: piszesz, że nie znasz włoskiego więc nie czytałeś tych wypowiedzi ale jednak sugerujesz, że coś tam musiało być inkryminującego bo
@alkan: ciekawy temat, zresztą nie jest to pierwsza tego typu prowokacja. kiedys (może uda mi sie wygrzebac w necie konkretny artykuł, żeby nie było tak bez podkładki) czytałam o prowokacji dwójki włoskich dziennikarzy (kobieta i mężczyzna), i reakcje księży przy spowiedzi okazały się przeróżne (np grzech dotyczący antykoncepcji bardziej bulwersował spowiedników niż przemocy w rodzinie czy działaności przestępczej), a najbardziej szokowało podejście spowiedników do "popełnianych" grzechów w zależności od płci. pięknie