Wpis z mikrobloga

Włoska dziennikarka udawała lesbijkę i nagrała reakcje księży w konfesjonale na jej spowiedź.

Sprawę relacjonują w Polsce prawicowe media. Twierdzą, że to pogwałcenie świętości sakramentu, a w opublikowanych słowach spowiedników na ogół trudno znaleźć cokolwiek sprzecznego z nauką Kościoła. Ciekawi jednak fakt, że nie zdecydowali się przytoczyć żadnej wypowiedzi. :) Gdyby naprawdę nie było tam nic inkryminującego, to raczej nie ograniczaliby się to gładkich ogólników, że syćko jest OK.

Ale do rzeczy. W reakcji na działania dziennikarki wyróżnia się Fronda. Cytaty z ich artykułu, które zaraz pokażę, doskonale pokazują, jaką wizję stosunków państwo-Kościół mają prawicowcy, PiS-owcy, Ziobrowcy, RN-owcy i wszyscy inni, którym bycie ministrem myli się z byciem ministrantem.

Jeszcze tylko przypomnienie: Fronda to trzeci największy portal prawicowy w Polsce i największy portal katolicki. Ostatnio została przejęta przez braci Karnowskich, właścicieli największego portalu i największego pisma prawicowego. Mówiąc krótko: Fronda to nie jest portal ekstremistycznych oszołomów, tylko prawicowy mainstream, teraz wchodzący w skład grupy, której pisma często goszczą na wykopie (wpolityce, wgospodarce etc.). A oto, co owy mainstream ma do powiedzenia: #

We Włoszech miała miejsce obrzydliwa napaść na Kościół święty.

Kara, która powinna ich [dziennikarkę i jej pracodawców] spotkać, musiałaby być bardzo surowa, by zniechęcić innych do podobnych czynów. Nie może być tolerancji dla zachowań, które stanowią podniesienie ręki na naszego Pana Jezusa Chrystusa

Jest pewne, że w liberalnym, bezbożnym społeczeństwie Alari i jej pracodawcy nie zostaną ukarani przez państwo, tak, jak należy. To bardzo źle, bo katolickie społeczeństwo winno poprzez swoje instytucje dbać o cześć naszego Pana Jezusa Chrystusa i nie pozwalać na uwłaczanie Kościołowi świętemu.


Powiecie, że przesadzam? Że przecież prawicowi politycy nie mają takich poglądów? Ledwie dzisiaj czytałem, że Bogusław Piecha (obecnie chyba europoseł PiS-u) chciał karania więzieniem za in vitro, zakaz propagandy homoseksualnej to stały postulat prawicowców, a o zniesieniu karalności za niedefiniowalną obrazę uczuć religijnych nie mówi już chyba nikt.

A na koniec jeszcze kilka cytatów na temat dziennikarki wybranych z komentarzy prawdziwych katolików:

Po prostu k.rwa!

idiotka opublikowała dowody na to że jest kłamliwą suką

Obrzydliwy babsztyl

szmata

ladacznica pozbawiono honoru

w dawnych normalnych czasach zostałaby słusznie ukarana ciężkimi robotami lub chłostą


#tysiacurojenniezaleznychmediow #lgbt #homoseksualizm #bekazkatoli #bekazprawakow #neuropa
  • 73
po primo: mowa nienawiści to idiotyczne sformułowanie stworzone całkowicie sztucznie, w tym przypadku mamy do czynienia po prostu ze szkalowaniem. To chyba coś innego niż krytyka?


@mouseman: Nie rozumiem. I nie mówię tego złośliwie. Szkalowanie to opublikowanie nagranej rozmowy?

tercio: skoro nie można nazwać tego krytyką to jest to po prostu kpienie z czegoś, co dla katolików jest święte, zatem naruszanie czegoś, co gwarantuje im konstytucja.


@mouseman: Konstytucja nie gwarantuje
@bruceivins: mi się dobrze czyta poniektórych, zwłaszcza związanych z prawem. btw. nadal nie mogę dotrzeć do oryginalnych tekstów - podobno były cztery.

samej prowokacji natomiast nie rozumiem - autorka twierdzi, że jest katoliczką i że wie, że to jest naruszenie sakramentu (de facto zaciągnęła na siebie ekskomunikę), a mimo to zgodziła się na zrobienie tych materiałów. nie ogarniam.
wykazując się brakiem wiedzy i nieuwzględnianiem dodatkowych informacji


@michalkosecki: Wybacz, ale po prostu komentuję reakcję polskich mediów. Przeczytałem artykuł na Frondzie i w Rzepie, co jeszcze mam zrobić? Zresztą zauważ, że nie piszę o dziennikarce, tylko o postawie polskich prawicowców.

Jeśli koniecznie chcesz wiedzieć, to sam nie lubię takich tanich skandali. Czy pochwalam dziennikarkę? Zdecydowanie nie. Czy ją potępiam? Raczej nie. Ale na pewno potępiam ludzi, którzy chcą wysługiwać się
nagrywanie ludzi bez ich wiedzy to przejaw kompletnego braku RiGCzu,


@bruceivins: W pewnym stopniu się zgadzam. Zresztą napisałem wyżej (ale już po Twoim komentarzu), że nie lubię takich tanich skandali. Tylko że mnie bardziej interesuje w tej sprawie coś innego.

a publikowanie tychże nagrań to wręcz ujemna wartość RiGCz i uważam że to powinno być surowo karane.


@bruceivins: Zależy, co masz na myśli przez karane. Jeśli chodzi Ci o
@GilbertEatingGrape: tak, na chłopski rozum to Fronda jest katolicka. tak samo katolicki jest PiS, tak samo katolicki był swego czasu Palikot (mniej więcej w okresie Ozonu). i tylko na chłopski rozum. są bardzo precyzyjne wytyczne, które określają np. dlaczego KUL jest katolicki a UKSW nie jest. i jestem zwolennikiem tego, by jednak dbać o precyzję języka niż wypisywać, co się komu wydaje i co jest dla niego wystarczające.

dany podmiot dogaduje
@alkan: a czy ktoś urządzając taką prowokacje ma czyste intencje? bo ja jestem pewien, że nie. Jeśli tak nie jest to z góry założony cel brzmi: czekajmy na kompromitacje, później opublikujemy. ciekawy jest fakt, że obnażanie rzekomych słabości Kościoła przeprowadzane jest przez ludzi, którzy są od niego bardzo daleko. Proces o darcie Biblii? Gdyby spalono flagę Polski prices byłby nieunikniony. Flaga Polska jest symbolem 40 mln ludzi. Biblia zaś setek milionów
nie zarzuciłem ci manipulowania, tylko ignorancję


@michalkosecki: Bo wkleiłem cytaty z artykułu frondziarzy, które są obrzydliwe bez względu na (ewentualną) obrzydliwość oryginalnej sprawy.

dowiedziałem się wszystkiego, co chciałem.


@michalkosecki: Ja też. Nigdy się z Tobą nie zgadzałem, ale miałem wrażenie, że jesteś w miarę ogarniętym człowiekiem. Widzę, że jednak tak nie jest. Skoro dla Ciebie wyznacznikiem katolickości jest posiadanie asystenta Kościelnego, a samoidentyfikacja (tak czasopism, jak i ich czytelników) nie
założony cel brzmi: czekajmy na kompromitacje, później opublikujemy


@mouseman: Zapewne masz rację. Ale po raz trzeci chyba powtarzam, że ja wcale nie pochwalam dziennikarki, tylko skupiam się na obrzydliwej i niebezpiecznej reakcji prawicowego mainstreamu pokazującej, jak może wyglądać Polska pod rządami prawicy.

Mam też nadzieję, że będziesz równie żywiołowo reagować na codzienne manipulacje w tym stylu przeprowadzane przez niezależne media.

ciekawy jest fakt, że obnażanie rzekomych słabości Kościoła przeprowadzane jest przez