Wpis z mikrobloga

Cities: Skylines to spełnienie moich marzeń. To takie SimCity 4. Ale jeszcze lepsze. Wraz z upływem czasu, rozgrywka staje się coraz bardziej rozbudowana dzięki odblokowywaniu nowych budynków czy funkcji, więc można grać bez przerwy i się wcale od tego nie odrywać ( ͜͡ʖ ͡€)

Jednak najlepszym bajerem w porównaniu do nowego tak zwanego "SimCity" od EA jest wielkość mapki. Na start dostajesz mapę, która ma jakieś 1,5 powierzchni całej mapy danej w nowym SimCity. Jednak bardzo szybko wbijasz pierwszych paruset mieszkańców i dostajesz możliwość, by kupić... drugi fragment o takiej samej powierzchni. A potem trzeci. A potem czwarty. Na razie mam cztery takie fragmenty, zaraz będę miał piąty ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

No i wreszcie rozpostarłem skrzydła robiąc zawijasy, mosty przez rzekę, dzielnicę edukacyjną (Mirkowice), dzielnicę agroturystyczną (Główna #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i jak kupię sobie zaraz piąty kawałek to dowalę jeszcze dzielnicę śmietnisk, krematoriów i spalarni śmieci zwaną "TVN" ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Grałem dzisiaj już jakieś 7+ godzin, niestety to jest mój drugi zapis. Jedyną wadą tej gry jest... brak autosave'u. Mój zapis całkowicie przepadł gdy padł prąd na chwilę, ale to tylko pozwoliło mi spróbować podejść jeszcze raz i teraz nie bawić się w kwadraty i trójkąty jak na pierwszym zapisie czy w SimCity, tylko rozwalać miasta po całej mapie ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Ta gra wygląda absolutnie przefantastycznie i wiem, że może wyglądać jeszcze lepiej - gram na średnich ustawieniach. Na GTX770. To świadczy o kunszcie programistów i szpeców od grafiki ;)

Bardzo milusia muzyczka w tle, zanim odpaliłem grę zastanawiałem się nad tym, jakiego podkładu będę słuchał podczas wznoszenia budynków. Ale po odpaleniu gry zdecydowałem, że normalny soundtrack spełnia robotę, i to jeszcze z jaką nawiązką ( ͡ ͜ʖ ͡)

KOCHAM CIĘ PARADOX PIJ ZE MNO KOMPOT
#pcmasterrace #gry #citiesskylines #joookubpolecagry
j.....b - Cities: Skylines to spełnienie moich marzeń. To takie SimCity 4. Ale jeszcz...

źródło: comment_1v9Bk3MbY6rbALlIfNuOr6xLgC1MYzdU.jpg

Pobierz
  • 49
@joookub: Gwoli ścisłości to rozmiar mapy jest identyczny z Simcity, 2km x 2km, z tym że tutaj prawdopodobnie budynki są mniejsze.
A co do wyglądu to mam mieszane uczucia, z jednej strony tekstury i ilość modeli budynków nie zachwycają, ale z drugiej szczegóły takie jak obracające się wentylatory na dachu wyglądają bardzo fajnie.