Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, pytanie do Was mam ja.

Chcę w końcu zaobrączkować w niedalekim czasie swoją Kobietę no i pierwszym krokiem ku temu są #zareczyny Zastanawiam się nad pierścionkiem. Moja luba generalnie nie lubi wystawnej biżuterii, tzn. takiej drogiej. Wg Niej kolczyki mają był ładne i niedrogie, naszyjnik łady i niedrogi, itd.

Generalnie ja mam trochę odmienne zdanie - pierścionek, w mojej ocenie, powinien być z brylantem, a nie jakimiś cyrkoniami. Jednak mojemu #rozowemupaskowi nie robi różnicy czy to będą cyrkonie czy będzie diament.

Pierścionki z diamentami to min. te 700 zł, z cyrkonią patrzyłem i zaczynają się od 250 zł. No ale heloł, 250 zł za zaręczynowy? Czułbym się jak #cebuladeals (taguję bo mogę ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i ogólnie dziwnie by mi się go wręczało. Ale z drugiej strony skoro np. fajny z cyrkonią mógłbym kupić za powiedzmy 500 cebulionów i nie będzie to ujmą dla mojego #rozowegopaska to dlaczego nie?

Co byście zrobili na moim miejscu? Mirko ratuj!
#rozowepaski #niebieskiepaski #niebieskipasek #rozowypasek #zwiazki
  • 55
  • Odpowiedz
Wręcz bym się trochę wkurzyła, że tak głupio wydaje kasę


@katinka: o, to, to, mój różowy mówi to samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym jest tyle pięknych kamieni, mi osobiście też nie podobają się diamenty ani cyrkonie. Małe, zimne, mało efektowne. Zobacz na przykład pierścionki z labradorytem albo granatem :)

https://www.google.pl/search?q=labradoryt


@katinka: imo tandeta, kojarzą mi się ze starymi babciami i ich pierścionkami z okresu
  • Odpowiedz
Szafir, rubin, tanzanit? Będzie trochę mniej standardowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Serendipity89: tak, myślałem i biorę pod uwagę, ale nie wiem czy jej się spodoba kolorowy kamień... bo o tym nigdy nie wspominaliśmy w rozmowach...
  • Odpowiedz
@poh: z własnego doświadczenia, złotą biżuterię kupuję tylko u prywatnego złotnika (mały lokal na dużym osiedlu) i zawszę wychodzę na tym lepiej niż bym robił zakupy w markowym sklepie.
  • Odpowiedz
@pila_mechaniczna: Ja się zaręczyłem w październiku, więc mam dla Ciebie kilka rad ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie kupował bym cyrkoni. Są lepsze i ładniejsze alternatywy np. Moissanite, jeśli już chcesz zaoszczędzić. Ja się też nad ta opcją zastanawiałem, ale koniec końców zrezygnowałem.

Spróbuj się dowiedzieć czy może Twój różowy lubi kolorowe kamienie rubiny, topaz, szmaragd itd. są tańsze, a niektóre różowe paski wolą coś kolorowego.

Ja będąc
  • Odpowiedz
Moja luba generalnie nie lubi wystawnej biżuterii, tzn. takiej drogiej.

@pila_mechaniczna: Mam to samo ( ) zażyczyłam siebie na zaręczyny srebrny pierścionek z bursztynem, czyli wydatek rzędu 30zł. To jest dopiero #cebuladeals :P
Tyle ciekawych rzeczy można kupić za kilkaset złotych, złote kółko się do nich nie zalicza. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@pila_mechaniczna: Nie cebuluj tylko kup jak prawdziwy facet pierścionek z diamentem. Kupuje się to raz w życiu (a przynajmniej planuje się to tak).
Ważne żebyś dobrał wzór pod gust przyszłej narzeczonej
  • Odpowiedz
@pila_mechaniczna: zamów w pracowni jubilerskiej własny pierścionek. ja tak zrobiłem, złotnik umieścił na pierścionku mój własny wzór według dostarczonego schematu wykonany z białego złota. olałem kamienie. szczęście i zadowolenie, ekskluzywność i szałciał over9000. koszt z dostarczeniem części materiału (trochę złota) w ramach twojego budżetu i jeszcze na kawę starczyło.
  • Odpowiedz
@pila_mechaniczna: dużo różowych pasków lubi białe złoto, bo często jest je łatwiej zgrać z resztą ubioru, więc tutaj też się dowiedz. Ostatnimi czasy w ogóle widzę odwrót od żółtego złota. No i białe złoto (prawdziwe) jakościowo jest tak samo dobre jak żółte (tylko białe ładniejsze ( ͡ ͜ʖ ͡). I zapomniałem przy poprzednim poście napisać. Powodzenia i chwal się jak poszło.
@Zdzisiuu: Nie ma za
  • Odpowiedz