Wpis z mikrobloga

Z czasów podbazy:

Pochodzę z średnio zamożnej rodziny, wiedzie nam się dobrze, a rodzice od zawsze kładli duży nacisk na edukację. Niestety często nie byłem w stanie sprostać ich oczekiwaniom, byłem niegrzeczny, leniwy. Do nauki trzeba było mnie gonić batem. Działo się to w czasach, które wspominam bardzo ambiwalentnie. Z jednej strony poznałem wielu wspaniałych ludzi, zaś z drugiej narobiłem sobie wrogów. Pomimo, że częściej byłem na przegranej pozycji, zawsze miałem przyjaciół na których można było liczyć. Tak jak mawiał Patton: "Boże, zlituj się nad moimi wrogami, bo ja z pewnością tego nie zrobię!", nigdy nie wybaczyłem swoim prześladowcom i darzyłem ich niewzruszoną pogardą. Zapamiętajcie: słowa ranią bardziej niż miecz, to jedna z przydatnych lekcji, które przygotowała dla mnie podbaza.
Było to w 4 klasie, jednym z osób, z którymi miałem nieprzyjemność się spotkać był Lucjusz - swoją drogą jak można dać komuś tak #!$%@? imię. Lucjusz był blondynem o 2 lata starszym ode mnie. Nie pamiętam jak się nasza waśń zaczęła, ale doszło do tego, że zaczął grozić mi i moim kumplom scyzorykiem. Od tego czasu wołaliśmy scyzoryk, a gdy przechodził zaczynaliśmy nucić: "Scyzoryk, Scyzoryk, tak na mnie wołają!" Liroya.
Na przerwie kierowałem się do toalety i spotkałem Lucka i uprzejmie się z nim przywitałem słowami "cześć, Scyzoryk!" Niestety Lucjusz chyba tego dnia miał okres. Doskoczył do mnie (byłem sam), złapał mnie za koszulkę, przybił do ściany i spytał: "Wiesz kim jest moja mama, wiesz?", na co po krótkiej chwili namysłu odpowiedziałem: "Prostytutką?".
Jak się historia skończyła: Lucjusz się popłakał, poszedł do mamusi. Okazało się, że jest jedną z moich nauczycielek - uczyła plastyki. Musiałem przejść serię rozmów i przeprosić ją, czego oczywiście nie zrobiłem. Tłumaczyłem się, że nie obraziłem Pani, tylko matkę Lucjusza. Z perspektywy czasu to chyba nie było zbyt mądre, chociaż i tak uważam, że sprawy zawodowe powinny być oddzielone od prywatnych. Prawie wyleciałem ze szkoły, ale było warto.

#pasta #wygryw i #przegryw #cietaripostaniczymwsciekleoczyweza