Wpis z mikrobloga

Chciałem sobie okleić środkową konsole w alfie bo jest niestety jest w kiepskim stanie, pojechałem do sklepu motoryzacyjnego i kupiłem sobie folie, myślałem że folia to folia, ale nie. Zdjąłem konsole i biore się za robotę. Takiego gówna to ja jeszcze nie widziałem, na krawędziach w ogóle nie przywiera do plastiku, o zagięciach w nękach to lepiej nie wspominać.... najzwyczajniej na świecie nie da rady jej ułożyć. zastanawiam się czy dać folii jeszcze jedną szanse ale tym razem kupić 3M czy może lepiej zrobić hydrografię ?

#motoryzacja #alfaromeo

Efekt jaki chce osiągnąć.
źródło: comment_cugUpx3MmZRD149qntkBPe2dndiEhCza.jpg
  • 64
@login_zajety_sic: Oczywiście, że tak. Tylko że wtedy trochę więcej zapłacisz ;) Ja u siebie miałem robione na drugi dzień, o 16 oddałem elementy, o 10 odebrałem. Ale tak naprawdę sama hydrografika to jest godzina roboty, odtłuszczanie, nakładanie wzoru, włożenie do "wody" i tak naprawdę gotowe. Więc jeśli komuś odpowiednio zapłacisz to w godzinę - dwie Ci to zrobią.
@login_zajety_sic: Tak, są przyklejone. I niby w serii nawet jak masz czarną konsolę to te listwy są srebrne, ale jak ludzie robią customy to i je zmieniają. Lepiej to wtedy wygląda ;)

O tam, jeden dzień byś się przemęczył z takim widokiem :D

Odnośnie zegarów z TI - cud. W Polsce nie do dostania chyba. Prędzej gdzieś na zachodzie szukać jakiejś rozbitej TI. Ale i tak będzie ciężko, trochę Ci zajmie
@login_zajety_sic: Jaki masz w niej kod lakieru? Albo inaczej: Lakier jakiś normalny czy coś niespotykanego? Bo może taniej będzie kupić całe drzwi niż kombinować z malowaniem.
Oleje, filtry to drobnostki, kilka godzin roboty a i koszt nieduży ;) Rozrząd masz już w planach?
DPF i EGR jak najszybciej out :D
@login_zajety_sic: Obecne felgi są bardzo spoko, zawsze mi się podobały te szprychowe i do swojej 156 chcę kupić szprychy na lato, teraz jeżdżę na telefonach.
Auto masz z pewnego źródła? Wiesz kiedy rozrząd był robiony?
DPF i EGR szybko mogą zacząć Cię denerwować :D
@login_zajety_sic: To ja bym trochę się bał jeździć :D Ale życzę szczęścia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z tym przebiegiem w ASO dziwne.
@wooks001: 18 przecież nie włoży, nie na nasze drogi do codziennej jazdy ;) Jeździłem A3 na 18" i to jest po prostu katorga i dla mnie, i dla samochodu, i dla felg.
@login_zajety_sic: Turbo, dwumas i zawias w dobrym stanie? No to masz chłopie szczęście, gratuluję, przeważnie przynajmniej jeden z tych elementów musi być dobity :D
Powodzenia, doprowadzaj to autko do perfekcji, bo jest tego warte ()
@Czipsu: no będzie trzeba dbać, czekam aż sprzeda się stare autko i wtedy ruszam z kopyta z poprawianiem. Dzisiaj się ostro wystraszyłem przy demontażu deski bo złożyłem wszytko itd i wsadzam kluczyk a tu "Klucz nierozpoznany" ładnego zonka złapałem, okazało się żen ie podłączyłem stacyjki xD

BTW. @murgal udało się "naprawić" przycisk od bagażnika, nic nie dotykałem tylko kilka razy energicznie wcisnąłem go i co jakiś czas łapał, teraz od "palca"
@login_zajety_sic: Zawsze mają dużo pracy... Ale są elastyczni. Byłem kilka razy w firmie, widziałem realizacje na żywo- robią bardzo dobrą robotę. Moja Bella nadal czeka na wymodzenie u nich kilku elementów, ale trochę za daleko mieszkam, a jak już wpadnę na weekend to są ważniejsze sprawy:)
@pablo66pl: używałem ale zaraz się odklejała, o formowaniu jej w tubach mogłem sobie pomarzyć.

@Kukuror: Wiadomo, ale za darmo też bym ich nie poganiał :D
@Czipsu: Tylko tyle z ultera ?! gdzie ?! jade i biere. Myślałem że to koszta minimum 1000 za sam wydech. Mam niby gościa w okolicach co robi za 500-600 wydech z kwasu ale praktycznie zero info o jego projektach.
@login_zajety_sic: Nie wiem gdzie, za tyle można do 156 kupić to myślę, że do 159 nie będzie dużo drożej :D
Inna sprawa czy chcesz zmienić tylko końcowy czy cały :D

Te wydechy robione przez "zwykłych" ludzi wyglądają spoko, kosztują spoko, ale w działaniu to już nie to. Wiele osób to testowało i każdy mówi - albo seria albo Ulter/ SS.