Wpis z mikrobloga

Dostałem dziś za darmodwa batony BA! Bakallandu. Nie zaglądam darowanemu koniowi w zęby, ale są tak zajebiście słodkie że aż mnie zemdliło. Reklamowane oczywiście jako zdrowe, fit i w #!$%@? energii! Jak 450kcal na 100g mają to jasne, że w #!$%@?:)
Jeden 33 gramy cukru na 100, a drugi 48:) ktoś kto wymyślił taki skład i reklamuje jako fit powinien zgnić w Sztumie #dieta #silownia #mikrokoksy
Pobierz s.....k - Dostałem dziś za darmodwa batony BA! Bakallandu. Nie zaglądam darowanemu ko...
źródło: comment_txkVWQfrBTd9gXpoan2mTRHcX4rF4F1U.jpg
  • 18
@sennik: bo ludzie nadal sądzą, że tyje się od tłuszczów..


@rudy_bigos: Tyje się od nadmiaru kalorii. Z cukrami o to łatwiej, bo powodują skoki insulinowe. Wpierw chce się spać, a potem znowu jeść. Przy okazji to jedna z głównych przyczyn wielu chorób cywilizacyjnych z cukrzycą na czele.
@rzep: Jestem poziom 1/10 w scenie fit, ale gdzieś tam na reddicie ćwierkali, że po siłowni dobrze jest uzupełnić cukry (?) - w tym wypadku taki baton byłby całkiem niezły. Dla średnio-zaawansowanych biegaczy też się chyba nada.

Jeśli się mylę i coś źle skojarzyłem, to pozostaje mi prosić o sprostowanie :)
@BaKaZa: Raczej przed siłownią. Po siłce to białko. Węglowodany oczywiście też, ale lepiej w formie złożonych. Węglowodany proste (ala cukier) dają szybką energię, ale nie są specjalnie wartościowe.

Równie dobrze mógłbyś zjeść marsa albo snickersa zamiast tego batona :)