Wpis z mikrobloga

@JestemMisiem: jemu chyba chodzi o to żeby ludzie nie byli gorzej traktowani bo zdecydowali się nie szczepić dziecka. Żeby mieli wybór a jak dziecko umrze to będzie ich wina.
Chyba że ja czegoś nie zrozumiałem.
  • Odpowiedz
@JestemMisiem: tylko że to ma być już problem rodziców bo to jest ich dziecko a nie państwa.
Nie bronię go, to co on proponuje to jest zupełnie inny system. Czy lepszy? Nie wiem.
  • Odpowiedz
@JestemMisiem: przeciez korwin nie mowi zeby nie szczepic tylko zeby kazdy mogl sobie wybrac a to czy szczepionki dzialaja czy nie to inna para kaloszy... i kazdy ma prawo wierzyc w co chce ale jesli panstwo zmusiloby kogos do szczepienia w ktorego wyniku wystapilyby jakies powiklania to taka osoba powinna dostac jakas rekompenstate
  • Odpowiedz
korwin nie mowi zeby nie szczepic

@Manny_Ribera: No tak, mówi tylko, że nie ma dowodów na działanie szczepionek:

nie wiemy, czy szczepionki przeciwko chorobom dziecięcym są korzystne – czy nie. Ja swoje córki prowadziłem w dzieciństwie do domów, gdzie było dziecko z różyczką – by przeszły tę chorobę jak najwcześniej. Podobnie ze świnką. A inni rodzice mogą postępować inaczej. To ich dzieci.

Ze zdumieniem obserwowałem falę artykułów zachwalających szczepionki
  • Odpowiedz
@Flypho: @Narodowy: @Manny_Ribera: wiem że Korwin nie zabrania ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale wg mnie głupoty plecie i to z tego się naśmiewam. Cała jego wypowiedź jest nieprzemyślana i pod wpływem emocji.

@zona-szefa: @Naciass: Pewnie będzie spoko, mały wg pielęgniarek bardzo dobrze znosi wkłucia, ja tam nie mam porównania więc nie wiem, ale faktycznie płacze tylko chwilę przy
  • Odpowiedz
@aptudeskaj: szczepionki mają działać przede wszytkim populacyjnie, w takim wypadku obowiązkowe szczepienia są niezbędne, aby ograniczyć lub (jeśli się uda) wyeliminować dany patogen. Jak się zaszczepi 50% ludzi to drugie tyle może pozostać rezerwuarem syfu i prowadzić do jego przetrwania, co stanowi z kolei zagrożenie (i generuje koszta leczenia) zarówno dla nieszczepionych, ale i szczepionych, którzy np. przyjmują leki immunosupresyjne.
  • Odpowiedz