Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia
Sporo osób ostatnio pisało, że zaczyna z siłownią stąd moja uwaga: słuchajcie uważnie co mają Wam do powiedzenia starsi, bardziej doświadczeni kolesie! Co tydzień widzę na siłowni nowego suchoklatesa, który do czynienia z siłownią miał tylko w gta sa nandreas, #!$%@? taki ciężaru nie ważne czy przy robieniu bicepsa czy klatki, a potem jego ruchy wyglądają jak taniec orangutana. No więc tłumaczę takiemu po raz setny: źle wykonujesz ćwiczenie, #!$%@?łeś za dużo ciężaru, zmniejsz go, przestań się bujać i rób pełne ruchy also oddychaj. W większości przypadków kończy się to tak samo, czyli koleś myśli, że wie lepiej, bo oczytał się na forum sfd i obejrzał over 9000 tutoriali na YT, a gdy pokazuje mu jak poprawnie wykonywać ćwiczenie rozgląda się po całej siłowni. Wierzcie mi, ja nie podchodzę do Was żeby ukazać swoją wyższość i jaki to ja nie jestem zajebisty, po prostu chcę Wam pomóc, a Wy potem patrzycie na mnie jakbyście chcieli mi #!$%@?ć. Potem wchodzi taki na forum i piszę, że wyśmiewali się z niego na siłowni - myślę, że w pewnym sensie stąd powstał ten cały stereotyp nowicjusza wyśmiewanego na pace, przez który sporo osób boi się zacząć. Peace.
  • 12
@Dakkar: pewnie jesteś jednym z wyżej opisanych przeze mnie osobników, zbyt dumny aby przyjąć radę. #!$%@? mu się w "trening" (ciężko to nazwać treningiem), aby nie popełniam tych samych błędów co ja przed wielu laty i nie tracił czasu na siłowni. Nie każdy jest na tyle odważny, żeby poprosić o radę.
@ssjfrytek: Pewnie mam większy staż niż ty. A jak nie ma odwagi, żeby pytać, to najwyraźniej nie potrzebuje twoich rad. Czasem lepiej robić serie nietechniczne z większym ciężarem, niż cały czas machać tym samym.