Wpis z mikrobloga

Mirki, piszę, bo mam dość osobliwy problem z czymś w stylu przekrętu nigeryjskiego, ale wyglądającego troche inaczej. Pisze jako zielonka, bo nie chce, by moje długo pielęgnowane bordo było z tym głupim wpisem kojarzone ( ͡º ͜ʖ͡º)
Kilka miesiecy temu na twitterze skontktował sie ze mną jakiś dziwny gosc, ktory proponował współprace i prosił o maila, gdzie poda mi szczegóły. Jestem wykopowym programista i współpracuję z ludźmi z całego świata, więc to dla mnie zadna nowość. No to poszlo i na maila dostalem info oczywiscie o wojnie w afryce, zablokowanym koncie i milionach dolarów. Musiałem oczywiście wyslać skan paszportu, numer konta i takie tam. Olałem sprawę i odpisałem, że mnie to nie interesuje, bo wiadomo, #znawca here. Facet zaczał do mnie wydzwaniać i prosic o pomoc, tłumaczyłem, że mam go w dupie. Przez ponad tydzien walił do mnie telefonami, ale w koncu przestał. To było w listopadzie.
W środę dostałem od niego maila, że znalazł juz kogoś kto mu pomógł ale chce mi sie odwdzieczyc za poswiecony czas i chcialby mi wyslac karte platnicza z tysiacami dolarów do mojej dyspozycji. Jedyne co potrzebuje to dane to wysyłki, czyli imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Wyjasnił wszystko, opisał i po kilku wymienionych mailach zapewniał, że chce mi tylko wysłać kartę i nic więcej (teraz ponoć ze swoją kasa siedzi w Londynie). Wierzyć? Nie wierzyć? Niby to ściema, ale głupi już jestem i nie wiem o co chodzi ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wysłać adres i numer telefonu to nic strasznego, ale co moze się za tym kryc? bo jakos nie wierzę, że chce mi tak po prostu wysłać kartę kredytową z $300.000.
Więc o co chodzi? Ktoś spotkał sie z czyms podobnym???
#truestory #coolstory #oszukujo #kiciochpyta #problemypierwszegoswiata
  • 12
@kitanop: @0987poiu:
dobra, ale w przekrecie chodzi o podanie swoich danych, takich jak numer konta, skan dowodu i inne. Ale tutaj ten gosc chce tylko adres i numer telefonu? I ciagnałby temat przez kilka miesiecy? Właśnie dlatego pytam bo z takim czyms sie nigdy nie spotkałem.
@Johny_z_Ameryki: kuźwa, serio? za to, że go olewałeś i nie pomogłeś, jakiś człowiek który Cię nie zna i którego Ty nie znasz, po paru miesiącach postanowił wysłać Ci furę kasy. naiwność level 9000.

ja się dziwiłem, że ludzie na wnuczka dają się robić, no ale starsi, przejęci, naiwni. A tu normalny (no, bordo) mirek i rozkminy ma, bo mu nigeryjczyk daje miliony za nic i czy to prawda.
@wonsz_smieszek: trolololo. Czy ja tu wyskoczylem i napisalem "wysłalem murzynowi wszystko co chciał, bo obiecał kase, a kasy nima"? Nie, tylko opisałem swój problem i pytam o opinie mirków. I moje pytanie brzmi bardziej, o co moze chodzic oraz czy ktoś spotkał się z czymś podobnym, bo nie licze na to, ze nagle jutro bede bogaty. W końcu zarabiam 15k na miesiac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Johny_z_Ameryki: będziesz bogaty po następnej wypłacie, a jak mu podasz swoje dane to nie

milion scenariuszy później
albo będzie próbował coś wysłać jakimiś przekazami pieniężnymi
albo nagle w ostatniej chwili się okaże, że jeszcze coś musisz podać, bo nie wypłacisz

albo wpłaci Ci za dużo i poprosi żebyś oddał (jakikolwiek sposób żebyś mu zwrócił kasę), a że to czeki czy inne przekazy, to on w tym samym momencie wycofuje wpłatę (bank