Wpis z mikrobloga

#pytanie #pytaniedoeksperta #widnows #windows8 #windows81 #formatc #formatowanie

Pytanie do eksperta:
Obiecałem koledze pomóc z formatem jego lapka (Asus, Windows 8.1), ale nie bardzo mam doświadczenie z tym systemem, więc wolę zapytać zanim coś spier**** i będę pół dnia naprawiał. Klucza nie ma pod lapkiem, więc domyślam się, że jest gdzieś zaszyty w sprzęcie (z tego co wiem są jakieś programy do jego odnalezienia). Słyszałem też, że jest coś w stylu "zresetuj mnie" w Windows 8, co działa jak format, z tym, że nie potrzeba płyty/pendrive'a z Windowsem, a sam siebie czyści. Ktoś coś o tym może powiedzieć?

Lub ogółem jakie podejście najlepiej wybrać? Bo domyślam się, że trochę się od formatu XP/Visty/Win7 różni (sam jade na 7, a 8 nigdy nie miałem, stąd brak doświadczenia).
  • 6
@LordOfTheBananas: recovery to zwykle syf nie mówiąc już o milionie niepotrzebnych programików od producenta. W moim lapku 1 co zrobiłem, to format całego dysku i papa recovery...

Jakieś inne propozycje by mieć w miarę czysty system niskim kosztem? Ciekawi mnie ta opcja resetu całego systemu - działa to jak prawdziwy format i wszystko poza systemem usuwa, czy zostawia jakieś śmieci jeszcze? No i z tym kluczem... wprowadza się go podczas instalki
@Malin_kg: a coś więcej opowiesz o samym procesie reinstalacji systemu. Przebiega tak samo jak Win7? Jakieś różnice?
Ta wbudowana opcja czystego resetu to coś wartego obejrzenia, czy lepiej poszukać obrazu Win8 i instalnąć go czystego?