Wpis z mikrobloga

#sheepopracuje #pracbaza #budownictwo

Witam Was ponownie! Część osób zna mój tag, większość na pewno nie. Więc gwoli przypomnienia - pracuję od dwóch tygodni jako inżynier budownictwa mostowego, a w międzyczasie szukam pracy na Bliskim Wschodzie. Pod tagiem #sheepopracuje będę się starał w miarę regularnie opisywać to co robię w pracy, oraz to jak mi idzie szukanie zatrudnienia u Arabów. A więc do rzeczy:

W ostatnim tygodniu pracy nie działo się nic nowego. Rysowałem zbrojenia płyt przejściowych, kap chodnikowych oraz liczyłem ilość potrzebnej stali na balustrady itd. dla dwóch obiektów. Mój kierownik (swoją drogą bardzo sympatyczny i miły człowiek) widząc jak dobrze i w miarę szybko to zrobiłem zaproponował, abym od jutra dostał swój przydzielony temat. Także cieszę się, że będę mógł w końcu rysować ustrój nośny :) Jeszcze nie wiem co to będzie, ale na pewno będzie to ciekawy most wymagający poświęcenia uwagi.

Po dwóch tygodniach w pracy zdążyłem się zaaklimatyzować, oswoić ze standardami panującymi w firmie, jednak najgorzej wychodzi mi jedna rzecz - wstawanie codziennie o 5.10 rano.... ;)

Odnośnie odpowiedzi na składane przeze mnie oferty pracy, dostałem odpowiedź odmowną ze Strabaga, a także odpowiedź z agencji pracy w Katarze. Posłałem więc swoje CV - teraz mogę liczyć na to, że znajdą mi pracę przy mostach. Z drugiej strony wolałbym znaleźć coś na własną rękę niż oddawać część swojej wypłaty innym. No ale poczekam i zobaczę co - i czy w ogóle - sensownego zaoferują.

Tyle w temacie. Gdy będzie się coś działo, znowu dam znać.

Pozdrawiam,
Sheepo :)
  • 10
@nico112: ze strabaga w Polsce, podanie złożyłem x tygodni temu, teraz dopiero przyszła odpowiedź. Także jeśli szukacie pracy, mogę Wam ogólnie polecić duże wyprzedzenie w składaniu CV w stosunku do planowanego rozpoczęcia pracy
@ccombat: Czemu są #!$%@?? Zaraz powiem. W pierwszej firmie mostowej, co pracowałem, wykonywałem tylko projekty próbnych obciążeń, czyli nic konstrukcyjnego, a tylko "weryfikację" modeli obliczeniowych (i przez to nauczyłem się do porządku programu Robot). W pracy, którą mam teraz, wykonuję dopiero rysunki zbrojeniowe itd.

Odpowiedzią na Twoje pytanie jest to, że wykonując rys. zbrojenia kap chodnikowych, miałem powiedzmy 2 pręty, do których łączy się kotwy talerzowe. W projektach, na których się
@Sheepo: projektowanie na budowie albo dodatkowe koszty to najczęściej są z takiego podejścia, ;/
Projektuj i buduj to trochę inna bajka, często eliminuje takie problemy właśnie
Znasz jakieś języki żeby na ten bliski wchód się wybrać?
@ccombat: znam najbardziej podstawowe języki, czyli angielski, niemiecki, i hiszpański. Jednak jak patrzę na oferty pracy na Bliskim Wschodzie, to wszędzie wymagają tylko angielskiego. No i może w co ~20 mniejszej firmie "znajomość arabskiego będzie atutem". Także angielski mam nadzieję wystarczy.
@Sheepo: powodzonka,tag bede sledzic takze bo mam podobne plany i widze ze startujemy podobnie z ta roznica ze ja w wykonawstwie i chce sobie dac troche czasu na "expienie" w Polsce i zaczac szukac dopiero po uprawnieniach