Wpis z mikrobloga

#stokopert

Gdy brałem tą kopertę do ręki zastanawiałem się cóż może tam być. Z niespodziankami od Tajemniczego Mirka jest tak, że nie wiadomo czego się spodziewać.

Pełen entuzjazmu poszedłem w zamknąć się w pomieszczeniu pełnym ciemności. Delikatnie, po omacku otwieram kopertę, wyjmuję zawartość i czuję jak coś rozsypuje się po podłodze. Udało mi się podnieść jeden z drobiazgów, w tym momencie już wiedziałem co to jest. Wykorzystałem i od światła aż mnie oczy zabolały. Wybuchnąłem śmiechem. Do pomieszczenia wpadł mój #rozowypasek aby sprawdzić co się dzieje. Zastała mnie stojącego z palącą się zapałką i patrzącego w podłogę w poszukiwaniu reszty zawartości pudełka.

Zawartość tej koperty przypomniała mi małe #coolstory
Jako trzynastoletni chłopiec wstąpiłem do ZHP. Przygoda życia, która ukształtowała mój charakter i zasady moralne. Jak to harcerz wiele czasu spędzałem w lesie i na biwakach. Na takich wyjazdach uczy się człowiek wielu przydatnych umiejętności. Jedną z pierwszych jaką trzeba opanować jest rozpalanie ogniska w każdych warunkach :) Tak więc razem z piętnastką innych młodych adeptów survivalu przystąpiłem do zdobywania sprawności ,,Ogniomistrz,,. Wymogi na nią były proste. Mając do dyspozycji tylko trzy zapałki trzeba było wzniecić ogień. Nie można było przy tym używać papieru, benzyny czy innych nienaturalnych ustrojstw. Kilka osób przede mną poległo, jednej się udało rozpalić przy użyciu trzeciej zapałki. Ułożyłem swoje ognisko, podłożyłem korę z brzozy jako podpałkę, sprawdziłem czy wszystko jest tak jak należy i odpaliłem zapałkę. Jakie to było napięcie. Patrzyłem jak podpałka zajmuje się ogniem, jak ognisko zaczyna żyć, jak kolejne gałązki się zajmują...

Jako jedyny ze zdobywających tę sprawność odpaliłem ognisko za pierwszym razem. Duma z tego wydarzenia rozpierała mnie długo a umiejętność rozpalania ognia przy użyciu jednej zapałki została do dzisiaj.
Old_Postman - #stokopert

Gdy brałem tą kopertę do ręki zastanawiałem się cóż może ...

źródło: comment_vjQgKhL125F2QQPFsSK1ZWoJTHyMQMQ4.jpg

Pobierz
  • 7
@macowiec: Nie liczyłem... ( ͡° ʖ̯ ͡°) chyba około 40. Wiem, że tag jest stokopert ale to jakoś w emocjach powstało :) Chciałbym dobić do stu ale nie mam pomysłu jak to zrobić. No dobra, trochę mam bo przecież smutno będzie jak wszystkie otworze. Jedno jest pewne. Ostatnie koperty zostaną otworzone w czerwcu. Co się później wydarzy to jedna wielka niewiadoma.