Wpis z mikrobloga

"Jeśli zespól jest poddany pseudonaukowym korpo-praktyką w stylu ocena performensu "risorsa" przez menadzera to pojawia się dodatnie sprzężenie zwrotne pomiędzy szybszym skończeniem taska a nagrodą"

"Najlepszy tekst jaki do tej pory słyszałem to target : "zmniejszyć dług techniczny o 50%". No i oczywiście programiści nie mogą się z tego głośno śmiać bo mają do spłacenia kredyty, dziecku trzeba zeszyty kupić i psa zaszczepić. No i leci kabarecik. Kilka lat temu sam pisałem testy jednostkowe do 500 linijkowych metod z 30 ifami, które to metody napisali "ludzie, którzy już tu nie pracują" - target spełniony, pokrycie kodu zwiększone do 60% - nieustające pasmo sukcesów trwało."

http://pawelwlodarski.blogspot.com/2014/07/tragedia-wspolnego-kodu.html

#programowanie #webdev
Pobierz
źródło: comment_TDaOZ4RXW21NqBBC7Hb5b1j8U7FUjsbM.jpg
  • 11
@normanos: Pomijajac ten 'kwiecisty' (ʘʘ) cytat to cala wypowiedz autora z linku ma duzo sensu. Autor ciekawie rozwaza konflikt miedzy menagerami a programistami o wladze. Gdy odda sie zbyt duza wladze programistom odnosnie samoorganizacji moze powstac pytanie 'czy manager jest jeszcze potrzebny?'.

Ostatnie zdania z tego postu sa dosc celne.
@briskmann: bo prawda jest taka, ze w wiekszosci przypadkow zbyt rozbudowana struktura piramidowa to zestaw stanowisk dla pseudo managerow ktorzy do niczego nie sa potrzebni. To jest najwiekszy problem kazdej korporacji. Z stosunkowo niskiej piramidy robi sie szescian a potem odwrocona piramida - wiecej managerow anizeli samej sily wytworczej - statek tonie, ale zrobimy 17 spotkan miedzy soba nawzajem, zeby sie wymienic swoimi spostrzezeniami, ktoire i tak sa bezwartosciowe.
@Marmite @briskmann @k...n @deyna @moon5 @dagon_666 @Daredzik
Trochę bawię się w górnika, ale wuj tam :D

Znam autora tekstu osobiście, więc się wypowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) w jego obronie.
Gdybyście przeczytali więcej jego artykułów, bądź poszli na jakiejś prelekcje/warsztaty, to byście zauważyli, że prowadzi on je w sposób, który ma przyciągnąć widza - bardzo na luzie.

Mogę Was zapewnić, że gość mówi po angielski na prawdę