Wpis z mikrobloga

Jeszcze dla rownowagi jedna opowiastka.

Mam dobrego klienta. Firma budowlana stawiajaca hale i cala reszte budownictwa przemyslowego. Prezesem jest moj znajomy jeszcze z czasow liceum. No i rozliczalismy niedawno grudzien jeszcze i okazalo sie, ze faktura (na 400 ) zostala przez nich zaplacona 2x. No to biore za telefon i dzwonie.

- Siema
- Siema
- Sluchaj patrze sobie tu na konto i mi podwojnie zaplacilem fakture taka a taka.
- Eeee.. niemozliwe.
- Mozliwe. Lap potwierdzenia na maila.
- Dobra. Czekaj. Zaraz sprawdze.

I co sie okazalo? Zawsze ksiegowa wysyla mu liste przelewow do zrobienia. I po jakiejs imprezie skacowany je puscil w sobote i rano w poniedzialek powtorzyl manerw. W sumie ponad 20 przelewow na ponad 20 tysiecy zlotych. I co? Tylko ja jeden sie zglosilem. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Powiedzial ,zeby zrobi wsrod kontarhentow porzadek.

#historieprywaciarza #cebula #bekazpodludzi
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bigger: Powiedział, że
A tak to innych błędów nie ma. Czyli po dwóch czy tam po dniu nikt inny nie zgłosił? Tak się traci zaufanie ludzi. Totalnie bez sensu
  • Odpowiedz
@Rga79: Nie po dwoch dniach tylko po ~2 miesiacach. Jakos w lutym akcja byla.

Mi firma monitoruje platnosci i odznacza w systemie zaplacone faktury. Tylko nie odznacza dodatkowych wplywow i raz na 2-3 miesiaca robia rozliczenie faktur i do kazdej dorzucaja potwierdzenie. Wyszlo jak sie okazalo ze sa 2 wplaty do jednej faktury. Jakbym nie mial tej firmy to pewnie bym tych 400 nie zauwazylem. W kazdym razie wsrod tych
  • Odpowiedz
@bigger: kwestia tego, że kontrahenci mogą też nie ogarnąć tego, ale gdy się upomni to od razu zwrócą :D Ja miałem takiego szefa, który jak dostał przelew z niewiadomego źródła, to czekał aż ktoś się zgłosi :D
  • Odpowiedz
@Rga79: Dokladnie.

@wzr1one: Czesc oczywiscie,ze mogla niezauwazyc. Sam prawie przeoczylem. Ale jak gosc ma 7k obrotu na miesiac i nagle zamiast 3k dostaje 6k netto to na pewno widzi. Do tego kilka spolek na pelnej ksiegowosci tam bylo itd.. No nie ma bata,zeby na te ~20 osob tylko ja znalazl ten przelew.
  • Odpowiedz
@bigger: Ja miałem kiedyś taką sytuację z pracodawcą. Płacił od projektu i jakoś tak wyszło, że zaraz przy pierwszym rozliczeniu wysłał 2 te same przelewy pod rząd. Pozniej tłumaczył, że zaciela mu sie strona banku i nie wiedzial czy poszlo. Ale nie ze mna te numery, za dlugo w internetach siedzie zeby nie myslec o pulapace ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bigger: może nie aż tak spektakularnie ale zawsze: zamówiłem coś w sklepie internetowym w piatek. w sobotę podczas imprezy po pijaku opłaciłem i następnego dnia również opłaciłem bo nie pamiętałem. sprzedawca zapytał się czy chcę towar x2 że podwójnie przelewam, a mógł po prostu czekać aż sam się zorientuję.

teraz zawsze jak coś muszę kupić najpierw sprawdzam w tamtym sklepie ;-)

swoją drogą wie ktoś jak takie coś rozliczać w
  • Odpowiedz