Wpis z mikrobloga

Mireczki spod tagu #laptop i #laptopy.
Chciałbym kupić jakiegoś ultramobilnego laptoczka, koło 13 cali, jara mnie konwertowalność także wybór jest zawężony dość znacznie. Właściwie mam wybranych kilka modeli tylko nie mogę się zdecydować który. Na ten moment waham się pomiędzy:
LENOVO Yoga 13 i7 8GB 128SSD
a
LENOVO YOGA 2 PRO 13,3 i5 128SSD 4GB

Za pierwszym przemawiają osiągi, za drugim to, że jest to ulepszona wersja modelu więc wydaje mi się, że naturalnym jest że jest lepsza. Ale pewności nie mam dlatego między innymi tutaj pytam :)
Z innych możliwości to jeszcze myślałem na Dell 7347 ale jest dość drogi jak na osiągi, słabo dostępny i ma średnią rozdzielczość ekranu. Myślałem też nad Dell XPS12, który lata po allegro za niecałe 3000tys, ale tylko z Outletów gdzie gwarancja jest jaka jest i troche za mały jak dla mnie.
Więc jak sądzicie? Warto dopłacić do drugiej wersji Yogi czy może różnice są niewielkie? A może w ogóle coś innego polecacie? Budżet maksymalnie i nieprzekraczalnie 3150zł, ale najchętniej bym się zamknął w 3000.
Z góry dzięki za odp!
#lenovo #dell #yoga13 #pytaniedoeksperta #sprzetkomputerowy i może wyjątkowo #naprawalaptopow , może powiedzą coś o awaryjności w/w sprzętów
PS #pustulkowelaptopy znam, ale nie ma tam informacji których potrzebuję ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 12
  • Odpowiedz
@JamesikR: Użytkownik Yoga 2 Pro here.

Zdecydowanie decyduj się na nowszą wersję bo jest znacznie lżejsza, cieńsza ale i ma choćby procesor już na Haswellu. Dodatkoo pierwsza Yoga była ponoć dość wadliwa, głównie nierówne podświetlanie ekranu i żółte kolory.

W Y2P masz ekran z dokładnie 2x większą rozdzielczością - 3200x160px. Gdy słyszę przechwałki o retinie to śmiecham motzno ( ͡ ͜ʖ ͡)
Mam Yogę już od
Saeglopur - @JamesikR: Użytkownik Yoga 2 Pro here. 

Zdecydowanie decyduj się na no...

źródło: comment_lhwijq7N2pjXOB4udPkBkj7zV8bFzxvS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Saeglopur: Dzieki za rozwinieta wypowiedz Cumplu! Yoge wybiore tak myślę na 95% ale właśnie którą to największy dylemat. Bo to co mówisz o drugiej wersji to zapewne prawda no ale lepszy procesor i 8gb ramu strasznie mnie zachęcają... kurde no nie wiem :D ale skłaniam się w sumie ku dwójce, więc podświadomość pewnie już dokonała wyboru, nie mniej ciekaw jestem opinii mirasków :)
  • Odpowiedz
@JamesikR: Ale co rozumiesz przez lepszy procesor? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W Y2P masz tutaj owszem i5 ale to już w technologii Haswell! Nie porównywałbym tego z i7 starszej generacji!

Jedyna obawa to te 4GB RAMu ale to po prostu z czasem sobie dorzucisz kolejne 4GB i już :)
  • Odpowiedz
@Saeglopur: czy Yoga 2 Pro jest głośna podczas codziennej pracy (powiedzmy przy działających jednocześnie: przeglądarce z kilkoma kartami, edytorze tekstu, środowisku programistycznym)???

Poczytałem trochę zagraniczne fora i ludzie narzekają, że wiatrak pracuje non stop i jest to irytujące - jak z tym jest w rzeczywistości?
  • Odpowiedz
@dariusd: Bo ja wiem. Nic absolutnie nie słychać. Jedyna sytuacja w której wentylator daje w ogóle znak życia to układ zgięcia jaki używam na biurku (pic related) i przy większym obciążeniu, ale to naprawdę większym. Szum powstaje przez to że dolna część ekranu 'przecina' kratki wylotowe i część powietrza wydmuchiwana jest dołem a część górą.
Słychać to jednak tylko gdy w całym pomieszczeniu jest cisza kompletna i nie myślisz o niczym
  • Odpowiedz
@dariusd: Aaaa jeszcze dodam: siostra kupując lapka latem 2014 też chciała Yogę ale specjalnie czekaliśmy na dostępność w sprzedaży wersji 'Yoga 2' - nie ma SSD ale po za tym jest znacznie lepsza! Metalowa obudowa i ekran z FullHD zamiast tej szalonej rozdziałki z Y2P, w zależności od tego jaki monitor podepniesz często są problemy ze skalowaniem. Liczę, że w Windows 10 już tych problemów nie będzie.
  • Odpowiedz
@dariusd: Render w After Effects bądź Premiere albo MASA naotwieranych PSD i AI ....albo więcej niż 20 kart w krowie jaką jest Chrome :( Przestałem z Chrome korzystać już zupełnie bo to jakaś tragedia.
Ogólnie komputer rakieta. Mam z i7, 8GB ram i 256 SSD.

To łap zdecydowanie Yogę 2 13!!! Znaaaaacznie lepsze odczucie jakości dzięki tej metalowej obudowie. Z doświadczenia już ci mogę powiedzieć że o dziwo się nie rysuje!
  • Odpowiedz