Wpis z mikrobloga

Faszerowana pierś z kurczaka , jutro będą steki z tuńczyka:) Moge mieć 2-dniowy poślizg:P
Skladniki :
-bazylia świeża i suszona
-oregano
-pieprz i sól
-200g piersi
-30 g mozarelli w kulce
-ząbek czosnku
-oliwa z oliwek

Przygotowanie:
Pierś oczyszczamy z błon, tłuszczu itp. Robimy w niej kieszeń do ,której wrzucamy mozarelle, 4 listki posiekanaje bazylii i grubo pokrojony ząbek czosnku. Z zewnątrz nacieramy pierś oliwą, suszoną bazylią, oregano, pieprzem i solą.
Całość podsmażamy na rozgrzanej patelni (bez oliwy) po ok. minucie z każdej strony.
Rozgrzewamy piekarnik do 200 stopni i wrzucamy naszą pierś na 15 minut (termoobieg). Gdy jest już gotowa rozcinamy ją wzdłuż ,żeby lepiej prezentowała się na talerzu.

Ryż paraboliczny podałem z "sosem" z duszonej papryki czerwonej i peperoni + pół ząbka czonsku. Na początku to podsmażyłem, później dolałem trochę wody, zredukowałem a następnie dodałem ryż.

#gotujzwykopem
#gzw
#gotujzniedzwiedziem - zapraszam do obserwowania tagu:)
#mikrokoksy

Wszystkie przepisy jakie wrzucam idealnie podpasują osobom na redukcji, pozdrowki i smacznego:)
Pobierz
źródło: comment_fnUZIvMnqxtQmXmCefzwh5b3McAIUGWN.jpg
  • 5
@dawidrayan - tak mniej więcej 200 , tak dla jednej, w tym przypadku dla mnei, kobieta pewnie nie da rady:P
@adam-kaszeba Najlepiej zostawić ,ale jak Ci się mega spieszy to nic się nie stanie , mi wyszło soczyste, może daj więcej oliwy:) A podsmażałeś na patelni? Wtedy zamykasz smak tak jakby