Wpis z mikrobloga

@aloalo83: Jeszcze dolicz tax za 300. Im nowsze auto tym lzejsze oplaty;)) Zalezy jednak do czego jest Ci ono potrzebne. Na zakupy tylko? Czy tak jak mi niezbedne jest zeby do pracy sie dostac.

Zreszta ubezpieczenie auta to bardzo indywidualna sprawa...
@aloalo83: Temat dosc obszerny, z checia poczytalabym opinie reszty. Na swoim przykladzie powiem, ze niebieski ma starsze auto z wiekszym silnikiem i placi 20% wiecej ubezpieczenia i dwa razy wiekszy tax (ja jestem u niego na polisie jako drugi kierowca i tak samo on u mnie). Ciezko jednak powiedziec jak to jest u kogos innego bo wazne sa tez znizki.
@aloalo83: ubezpieczenie zależy od wielu czynnikow, nie tylko wartości pojazdu. jednym ze śmieszniejszych jest moja profesja - kucharz zapłaci qiecej, bo ta grupa zawodowa ma wyższa skłonność do przepracowania i nadużywania alkoholu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@CiepleWino: ja mam rower i jestem z tego powodu szczęśliwy
Chyba rower kupię. :(


@aloalo83: kupiłem rower za 450€ w promocji commute to work za 210€ ;)


Mój samochód pewnie teraz warty też koło 1.2k€ a żona płaci chyba 450€ ubezpieczenia.

Popatrz na różne strony, bo wiele zależy od widzimisie agenta, ale podobno ubezpieczenia od stycznia poszły mocno w górę.
Zobacz tu http://www.25plus.ie/ - ona ma z tego samego brokera ubezpieczenie w AIG.


Stare samochody mają wysokie ubezpieczenie, bo one lubią
Kazdy wydaje na to co lubi, ja od 10 lat zawsze z autem, lubie, potrzebuje i czuje ze zyje;)) Tylko teraz musze punktow karnych pilnowac bo chociaz system nie okresla jednoznacznie jak sie irlandzkie punkty karne przeliczaja na polskie prawo jazdy to jednak ubezpieczenie wieksze.

@Liquid_Snake niech Ci bedzie:)
@kaef lepiej pilnuj roweru;)
Kazdy wydaje na to co lubi, ja od 10 lat zawsze z autem, lubie, potrzebuje i czuje ze zyje;))


@CiepleWino: brat i żona też tak ma i potrafili po papierosy jechać do sklepu do którego idzie 5 minut może..
Zawsze jest jakaś wymówka co by użyć samochodu. Deszcz, wiatr..
@rzet: Slusznie zauwazyles, zalezy od agenta. Przy renewalu polecam pozbierac wyceny od innych ubezpieczalni a potem zadzwonic do swojej i obnizyc stawke. Nie oszukujmy sie, co roku jest troche wieksza ostatnio.