Wpis z mikrobloga

@sebek1987: wszystko oprocz bialka niepotrzebne
bca sprzedaj jakiemus frajerowi i kup witamince c, witamine d+wapn i cynk
kreatyne zostaw sobie na za pare mieisiecy
carbo tez sprzedaj(zwykly cukeir) znacznie lepiej zjesc jakis owoc po treningu/miod albo nawet zwykly cukier bialy i jest to tansze niz cukier w torebce ze znaczkiem(nie sluchaj sprzedawcow czy innych debili mowiacych, ze to fruktoza i nie uzupelni glikogenu w miesniach)
@sebek1987: bo kreatyne wrzucasz jak masz ewidentny zastoj(jak juz nie pomaga zmiana planu, kombinowanei z dieta)
poza tym na samym poczatku jakies pol roku to same przyrosty, bo po pierwsze przez pierwsze miesiace przyzwwyczajasz uklad ruchowy do wykonywania cwiczen, po drugie jak juz "wprowadzisz" organizm w ten ruch to sila i tak rosnie mocno i masa, bo to jest twoj poczatek

bialko zazywasz jak ci wygodnie, zeby uzupelnic po prostu braki
@Szefu: Wydaje mi się, że pisał logicznie. W sporcie siedzę już długo i takie rzeczy jak węgle albo aminokwasy nie są mi obce jak też ich działanie i zapotrzebowanie. Siłownia to dla mnie nowość(oczywiście jest dookoła parę osób pakujących) i nie mam pojęcia jak to wszystko ma się do budowy masy mięśniowej bo o to nigdy nie dbałem i się tym nie interesowałem. Jego teorie moim zdaniem są dobrem, nienachalne. Gdybym
@sebek1987: ok po kolei
1. Nie ma żadnych przeciwwskazań żeby nie brać kreatyny od razu, niezależnie od tego jaki masz staż będzie ona działać tak samo. Weźmiesz teraz - po prostu przyśpieszysz progresję cieżaru.

2. 200g białka. #!$%@?ło? Zbyt duże ilości białka w diecie mają nieprzyjemne skutki. Bezsensowne zakwaszanie organizmu. Przy wadze 73kg powiedzmy że będziesz przy górnej granicy 2g białka/kg masy ciała, to daje około 150g białka.

3. Dalej temat
@Szefu: Spotkałem na siłowni gościa z dwudziestoletnim stażem i powiedział, że moje kalorie te 2k i 2,5k są wystarczające. Teraz spojrzałem i wychodzi w dzień nietreningowy 110-140 a w dzień treningowy 140-170g białka. Czyli, że co? Mam tego białka wogóle nie brać? Bo wychodzi na to, że w diecie jest mniej więcej tyle ile potrzeba.
@Szefu: autorze chcesz rób jak ten spec szefu, ja tam nie będę się spierał z nikim kto nie zna nawet podstaw. Chcę tylko pomóc, a to że tacy jak szefu lubią bredzić i wciskać swoje madrosci już nie moja wina.
Mówił praktyk nie teoretyk.
@sebek1987: to czy kalorie się zgadzają obserwujesz stając regularnie na wagę. Jak waga stoi, to dokładasz kalorii, jak rośnie to znaczy że jest w porządku.
Nie da się powiedzieć przez internet czy ktoś ma prawidłowe zapotrzebowanie, poza tym to obliczone kalkulatorami jest raczej wstępem, podpowiedzią która pomaga znaleźć rzeczywiste zapotrzebowanie.

Trzymaj się 2 gramów białka na kg masy ciała i będzie dobrze, jak masz z diety wystarczająco to nie musisz używać