Wpis z mikrobloga

Mirki czy wy też macie ten problem w #firefox ostatnio, że po zamknięciu karty jest taka jedna pusta? Później ona sama się zamyka albo sobie stoi dopóki tego nie otworzę na nowo (widoczne po lewej od aktywnej karty). Zauważyłem to też w robocie, lecz używam prawie tych samych wtyczek (abp, ghostery, screengrab). Zaczęło się to dziać pod koniec wersji 35.0, na 36.0 to samo.
Pobierz XpedobearX - Mirki czy wy też macie ten problem w #firefox ostatnio, że po zamknięciu...
źródło: comment_buKe6QWYpZtkxWvkcuDQcYUsBDntVCjZ.jpg
  • 10
@XpedobearX: Niedawno był taki temat, tam pomogło zresetowanie ustawień.

Ale tak sobie myślę, że winna mogła być jedna z ikon któregoś dodatku, czasem szczególnie w starszych dodatkach od dawna nie aktualizowanych ikony po przeniesieniu na toolbar psują się, może po wyłączeniu ikona się w jakiś sposób zresetowała :)

@ZmutowanaFrytkownica: Jak wyłączanie dodatków ci nie pomoże to możesz spróbować metody z linku, który wkleiłem wyżej.
@ZmutowanaFrytkownica: A jak przeglądarka wywala Ci na starcie to powinieneś zrestartować ustawienia inną metodą niż we wcześniejszym linku. Uruchom firefoksa klikając na jego ikonę z przytrzymanym shiftem i wybierz "Zresetuj opcje".
Ta czynność usunie zainstalowane dodatki i przywróci domyślne ustawienia, stary profil z dodatkami powinno Ci zapisać na pulpicie, reszta rzeczy jak historia czy zapamiętane hasła pozostaną nienaruszone.
@ZmutowanaFrytkownica: Może nie zadziałać jak masz stary profil, stary czyli taki założony jeszcze przed firefoksem powiedzmy 32. Sami deweloperzy mozilli zalecają resetowanie ustawień po aktualizacji jeśli występują jakieś problemy.
@moooka: odpalałem FF z parametrem -p tworząc nowy profil i dalej nie bangla. Co wersje mam resetować ustawienia? No bez jaj! Nowe wersję wychodzą częściej niż kiedyś i nie mam zamiaru tego robić. Przywracać wszystkie dodatki i ustawienia na mulącym XP, który był instalowany z pięć lat temu, 1 giga pamięci ram i sypiącym się kontrolerem sata? Toż to zajmie ze dwa dni, dziękuje postoje :D