Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja
Mireczki za jakim samochodem się rozglądać, dysponując kwotą 5500 (bez doliczania opłat i podstawowych napraw)

rozglądam się z moim różowym za oplami vectra bądź astra w kombi, benzyna+gaz, bierzemy pod uwagę też focusy, skody... i nie wiem co więcej? daewoo nubirę?
  • 12
@benethor: Do szukania samochodu z okrojonym budżetem warto się zaopatrzyć w cierpliwość i wstrzemięźliwość. W końcu wypłynie "perełka" jakość/cena. zresztą jak nie stać mnie na samochód droższy to co, mam nie kupować? Ludzie kupują i jeżdżą szrotami po 2500-3000 i jakoś dają radę.
@hufosterex: za to naprawa poleci po kieszeni. A jeśli w kombi, to v70 szukać? chyba nie bedzie w tej cenie, ale 850 widziałem z 2.5 silnikiem
@benethor: stac mnie na samochod wartosci 5500, jego serwis i paliwo. ale moze masz racje, powoli bede zwiekszal cene i wtedy kupie samochod.
ponadto, wstydz sie za uzywanie przymiotnika 'polski' jako obelgi. Sam rowniez jestes Polakiem, ale cebuli nie musisz ujawniac.
@Konrad1007: od siebie mogę polecić seaty na bazie polo 6n (ibiza/cordoba), części mega tanie (sprzęgło poniżej 200zł), niezawodność na tyle zadowalająca że w kupionej za 2300zł cordobie przez rok wymieniałem jedynie części eksploatacyjne i zamek po nieudanym włamaniu :)
@benethor: głupoty gadasz, za 5k znajdziesz auto którym będzie można jeździć i może być nawet całkiem bezpieczne. Inna kwestia ile się będzie potem psuło ;)
@Konrad1007: v70 to może być ciężko sensowne dostać. Ogólnie patrz na to czego jest dużo, żeby nie było problemów z serwisem i częściami. Możesz też poszukać "mniej szanowanych" marek, np. francuzów - są odpowiednio tańsze więc kupisz coś młodszego. A awaryjnością raczej się nie będą
@Konrad1007: Mam Vectre B kombi z 00' 1.8 115KM (dokładniej X18XE1) z LPG(sekwencja). Spalanie na LPG 8-10l/100km PB 6,5-8
Auto bardzo proste i tanie w naprawach, dobrze się nim manewruje pomimo swoich gabarytów, nigdy nie miałem problemów z włączeniem się do ruchu czy wyprzedzaniu. Psuć się nie psuje, jak już to typowe usterki eksploatacyjne przez nasze drogi: wahacze, sworznie, łącznik stabilizatora, mcphersona (zawieszenie). Minusem tego auta jest słabo zabezpieczona blacharka, przy
@thampel5: dziekuje za wyczerpujacy komentarz. super! Przeczesujac internet doszlismy z moim rozowym ze vectra bedzie najlepszym wyborem w tych pieniadzach. wszedzie tak pisza. A poza tym cholernie mi sie podoba:) Moze uda sie znalezc jakis garazowany egzemplarz, moze sprowadzony, kto wie.