Wpis z mikrobloga

@sysek: k---a mirki jak wy szukacie tej roboty, że większość z was zarabia najniższą krajową? Trochę więcej ambicji! Dwa tygodnie po przyjeździe do Niemiec dostałem pracę jako kierowca w DHL (jeździłem na lotnisko po paczki i później dowoziłem kurierom w umówione miejsce)za 10€ netto/h ale po miesiącu zrezygnowałem i poszedłem do szkoły podszkolić język i znaleźć pracę gdzie mogę się rozwijać. Potem było już tylko lepiej
  • Odpowiedz
@sysek: mnie czasami tez,moi znajomi sa w szoku jak to mowie.a przeciez ja wcale zle nie mialem jak postanowilem wyjechac.a teraz jak odwiedzam kraj to wiekszosc ludzi z mojego otoczenia zyje dobrze/bardzo dobrze.
  • Odpowiedz
@sysek: nie pal mostow, jedz na 3 miesiace, przejdzie ci #nostalgia skonczy ci sie kasa i wrocisz -
pozdrawiam - 10 lat na emigracji - tez mi czasem ciezko ale wtedy jade na jakies swieta mame zobaczyc i jest lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sysek: Jesli szukasz pracy w IT bez doswiadczenia to probuj aplikowac na internship, cos takiego jak u nas staz, tylko tutaj z reguly naprawde ucza Cie w trakcie tego zawodu. W firmie, w ktorej pracuje, stazysci na help desku zarabiaja kolo 17k rocznie, wiec nie jest zle jesli przy okazji zbierasz doswiadczenie.

Poza tym mozesz zajrzec tutaj http://www.fdmgroup.com/, wiele osob pracuje poprzez ich graduate programme i na pewno caly czas
  • Odpowiedz
@GimmeSomeSmokes: tzn tak. Mam półtora roczne doświadczenie z macami, bo pracowałem w Polsce w iSpocie. I pół roczny staż jakoś help desk w Polsce. Znalazłem ze dwa miesiące temu takie coś jak certyfikat compTIA i myśle czy by go nie zrobić.
  • Odpowiedz
@lukasyyyy: on nie tęskni za naszym rządem czy pędzącą do przodu niczym TGV gospodarką tylko za tym, czego w UK nie doświadczysz, czyż nie tak @sysek?
https://www.youtube.com/watch?v=Qbu_FRg8vuU
Polska jest pięknym krajem z pięknym latem i zimą, przede wszystkim w UK nie ma ani zimy ani lata, jedna pora roku non stop - deszczowa. Ja mieszkam na północy kraju i mam dość tego że nie wiem jaka będzie pogoda
  • Odpowiedz
@lukasyyyy: są lasy np. jest ich aż 2% terytorium kraju w porównianiu do Polski gdzie jest ich 25%, do najsłynniejszych mogę zaliczyć Great Dalby Forest czy Sherwood Forest, poczytaj sobie o nich, to są skupiska drzew a nie lasy. Ich parki narodowe to nic więcej jak pastwiska dla owiec, są jeziora i rzeki i piękna deszczowa pora roku która trwa cały rok, nawet w lato nie da się nic zaplanować
  • Odpowiedz
@sysek @chup: Siema cumple! 2,5 roku #emigracja #holandia here i też #feelsy do ojczyzny.
Niby hajs się zgadza, robota dobra, rozwijająca, ciekawa; #rozowypasek ze mną, ale...
Babka skończyła właśnie 79 lat (nawet nie wiem kiedy to minęło), dziadek 90. Rodzice też młodsi się nie stają, wypadałoby pomóc. Brakuje mi tych rodzinnych spendów, świeżych gołąbków prosto od babci, wyjść do kina z
  • Odpowiedz
@lukasyyyy: no to po co się pytasz czy są lasy i rzeki? Nie mieszkasz tu i nie widziałeś więc nie zrozumiesz, każdy ceni sobie co innego, co innego oczekuje od życia. Każdy jest inny, dlatego znam wielu ludzi którzy tu przyjechali i wrócili, i nie żałują tego bo choć im jest tam ciężej finansowo to jednak nic nie zastąpi tego, że jest się wśród rodziny, przyjaciół, itd. Jeszcze inni wracają
  • Odpowiedz