Wpis z mikrobloga

Polska dostała teraz 400 mld na 7 lat i 20% tej sumy musi być spożytkowane na ograniczenie emisji CO2 czyli zostanie stracone ! Zostaje nam 320 mld ! Nasza składka do Unii to jakieś 5,5 mld euro rocznie czyli około 23 mld zł ! Przez 7 lat to daje około 161 mld ! 320 - 161 = 159 mld tyle zostaje ! Teraz koszty administracyjne rozdysponowania tej sumy czyli pensje dla setki tysięcy nowych urzędników , koszty opracowania programów itd to około 7 mld rocznie - przez 7 lat to daje kwotę 49 mld ! 159 - 49 = 110 mld tyle zostaje faktycznie - na rok tj. około 15,7 mld zł dodatkowych pieniędzy dla Polski ! Nasz PKB to około 1500 mld zł - czyli te 15,7 mld to jest około 1 procent PKB ! Jak ktoś zarabia 3500 zł miesięcznie to te 1 % to 35 złotego - czyli praktycznie nic !!! Na koniec żeby wykorzystać te 400 mld Polska musi zaciągnąć około 200 mld nowych wysoko oprocentowanych pożyczek na wkład własny ! Spłata tych pożyczek będzie nas kosztowała więcej niż pożyczyliśmy !


Czy ktoś kumaty może coś powiedzieć na temat tych wyliczeń? Jeśli to prawda to niezłą propagandę sukcesu zapodaje PO.

#polska #ekonomia #europa i chyba #polityka
  • 12
@klintystwood: gadasz z trollem, który uważa że źródło decyduje o tym czy to prawda czy nie :)
Nie fakty i obliczenia, tylko źródło.
Czyli jak to mówi Donald to prawda, a jak Jarek to fałsz xD
@babisuk: mówienie, że polski przemysł skorzysta na ograniczeniu emisji CO2 (a co za tym idzie droższych paliwach, węglu, whatever) to niezła herezja

jeśli to nie troll to dla własnego dobra zrzeknij się praw wyborczych, pozdrawiam

Te 7 mld rocznie to właśnie z całymi programami, czyli pensjami, całym zapleczem itd, aczkolwiek co do sum nie wypowiem się, nie jestem specjalistą od tego.
@babisuk: "Przed nami", jeszcze trochę trzeba poczekać.

Zwrost cen paliwa - Nie sądzisz?
Nielimitowana ilość spalanego węgla na ten przykład - normalna cena

Limitowana ilość spalanego węgla > mniejsza ilość wytworzonego ciepła, energii > mało danego towaru powoduje wzrost jego ceny. Tak jest ze wszystkim.

Niemieckie koncerny farmaceutyczne produkowały broń podczas I wojny światowej by dominować nad tą dziedziną gospodarki. Niemieckie koncerny finansowały kampanie NSDAP i korzystały z niewolniczej pracy skazańców
@babisuk: Nie masz co odpisać. Niemcy od zawsze miały zapędy imperialistyczne, a po 2 porażkach zmieniły taktykę. Ta jest skuteczna. NSDAP nie jest argumentem, jest przykładem tego jak Niemcy dzialały już dawno temu, chcąc podporządkować sobie Europę gospodarczo. Taki był cel 1 i 2 wojny, taki jest cel UE.
@babisuk: Możemy produkować tyle energii ile chcemy, ale nie możemy przy tym emitować CO2 - czyli nie możemy. Serio nie widzisz w tym absurdu? Z tego co ja czytałem to firmy zagraniczne już dawno chciały się podjąć zadania wydobycia gazu u nas, jednak czas oczekiwania na papierki i koszty z tym związane je odstraszył. Taką ja mam wiedzę. Oglądałem również wypowiedzi człowieka, wykładowcy, Polaka aktualnie mieszkającego chyba w USA (nie przypomnę