Wpis z mikrobloga

Ten kawałek #szklakontaktowe #iwear latał sobie od poniedziałku do dzisiaj po moim oku po tym jak w poniedziałek soczewka pękła mi na oku (większy kawałek wyjąłem prawie od razu); nie mogłem tego na oku zlokalizować pomimo usilnych prób przy różnych lustrach i oświetleniu, choć wyraźnie czułem to gdzieś na oku - przebywało gdzieś pod pod powieką; oko oczywiście czerwone od podrażnień (włączając grzebanie czystym paluchem i obfite lanie wody z prysznica)
Wyszło dzisiaj rano prawie samo, uff
Szczerze #niepolecam
~uzytkownik soczewek od 22 lat
#medycyna #okulistyka #optyka #okulary
#zalesie
Pobierz kontrowersje - Ten kawałek #szklakontaktowe #iwear latał sobie od poniedziałku do dzi...
źródło: comment_ueulFDdFa7H9Os83GAOoJvZbKSf6km04.jpg
  • 10
@shido: tez się bardzo dziwię, zdarzyło mi się to pierwszy raz odkąd noszę (22 lata)
To są soczewki dzienne więc świeżo założone
One mają chyba w ogóle jakiś feler bo czasami po otwarciu pudełka znajduję szkło już lekko pęknięte (powiedzmy jedno na 50szt)
@kontrowersje: to są te z rossmana? czy z vision express?

Ja od zawsze wlasciwie na air optix aqua lece. Miesięczne, nie wymagaja sciagania codziennie.

i też mi kiedyś na oku jakaś się rozpadła, ale to było z 10 lat temu chyba
@tmb28: Dlaczego? Nawet producent pisze, że mozna w nich spać (nie codziennie oczywiscie)
Nie to, że chodze w nich 2 miesiące bez ściągania. Ale Zawsze to lepiej jak po imprezie zapomnisz zdjąc, a rano nie będziesz się męczył z soczewką.
@hpiotrekh: no jak byłem młody i głupi nie ściągałem nawet przez tydzień :P

Ale Zawsze to lepiej jak po imprezie zapomnisz zdjąc, a rano nie będziesz się męczył z soczewką.


i o to chodzi ;)
@hpiotrekh: też nie polecam spania w soczewkach, w ogóle polecam soczewki nosić jak najkrócej w ciągu dnia i to najlepiej te dzienne (awaryjnie można parę dni).
moje oczy wytrzymują bezproblemowo jakieś max 14-16 godzin noszenia, potem robi się nieciekawie
@kontrowersje: czyli 130 za miesiąc? :o
to ja dziękuję :D
air optix mam za niecałe 30zł parę, kupowane na sztuki. jak nie noszę ich codziennie to spokojnie wystarczą na ponad miesiąc.

Ale z pół roku miałem taki okres, że nie mogłem w ogole chodzić w soczewkach, wypróbowałem chyba wszystkie bardziej popularne i w każdych było to samo. na szczęście minęło, bo w okularach lipa.