Wpis z mikrobloga

- Świat to jedno wielkie getto, kosmiczny rynsztok... Świadomość to jedno wielkie ewolucyjne nieporozumienie. Po co nam ona? Natura stworzyła istoty przeciwne własnej naturze. Zgodnie z jej prawami nie powinniśmy istnieć. Każdy z nas został zaprogramowany by uważać się za kogoś. Ale jest jak cała reszta, nikim. Pozostaje nam jedynie honorowo sprzeciwić się programowi. Zakończyć reprodukcję, ruszyć ku nieuchronnej zagładzie, ująć za ręce braci i siostry i napotkać kres.
- po co w ogóle wstajesz z wyra?
- udaje, że tego chcę, ale widocznie tak właśnie zostałem zaprogramowany. Brak mi odwagi by ze sobą skończyć

#truedetective #truestory #mizantropia
MichaI - - Świat to jedno wielkie getto, kosmiczny rynsztok... Świadomość to jedno wi...

źródło: comment_EmHwyEittpD1SiDuGEYWA5VrNdZK7Mnu.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@introligat0r: Ja tam nie wiem. Skoro natura dała nam takie możliwości, to czemu je nie wykorzystać. Zamiast wyżynać się w bezsensownych wojnach i kłócić się o swoje, racje powinniśmy sięgnąć gwiazd i i rozplenić swój gatunek na inne planety.
  • Odpowiedz
@prof_mniemanologii_stosowanej: Chyba oczywiste, że ideologia Rusta była skądś wzięta i opracowana na jakichś zasadach, gdyby #!$%@? losowe głupoty o braku sensu życia serial byłby gówniany. Właśnie niepodważalna logika tych rozmyślań opracowana jako pewien dogmat filozoficzny przez tęgą głowę sprawia, że rozważania Rusta są tak świetne :)
  • Odpowiedz
@MichaI:

Mieć wy­soce roz­wi­niętą świado­mość, być w każdej chwi­li świado­mym, w każdym mo­men­cie zda­wać so­bie sprawę z włas­ne­go położenia względem świata, żyć w ciągłym na­pięciu poz­naw­czym - to być stra­conym dla życia. Poz­na­nie jest dla życia ut­ra­pieniem, świado­mość zaś to ot­warta ra­na w rdze­niu życia.


Emil Cioran
  • Odpowiedz
@introligat0r: Niektórzy uważają, że Boga nie ma, że człowiek to tylko rozumne zwierze i życie tak naprawdę nie ma sensu.
Ja uważam inaczej. Skoro Boga nie ma, to naszą motywacją do dalszego życia powinna być chęć poznania i pogłębienia wiedzy. I nie chodzi mi o jednostki, a o cały gatunek.
Jeśli spojrzeć na człowieka jak na typowe zwierze, to dostał on od natury bardzo użyteczne narzędzie, a mianowicie mózg, który wytworzył
  • Odpowiedz
@MichaI: Brak wolnej woli (a nawet bezsensowność takiej konstrukcji myślowej jak wolna wola, nie trzeba udowadniać, że jej "nie ma", bo nawet nie można jej poprawnie zdefiniować i opisać), iluzja 'Ja', groteskowa groza istnienia. Jeśli naprawdę Cię to interesuje to poczytaj materiały ze strony zacmienie.org do której zalinkowałem. Polecam też http://zacmienie.org/zakazany-owoc/ - krótki esej filozofa Tomasza Metzingera, który bardzo streszcza beznadzieję, w jakiej się znajdujemy, zadając w pierwszym akapicie fundamentalne dla
  • Odpowiedz
@prof_mniemanologii_stosowanej: No nie do końca się zgodzę. My jesteśmy procesem, który stał się świadomy samego siebie. Cały czas się rozmnażamy i rozwijamy. To nie jest ślepa uliczka, że mamy świadomość. To jest po prostu kolejna stacja, następny etap w rozwoju, który nie wiadomo gdzie nas zaprowadzi.
  • Odpowiedz
@MichaI: Smutne masz myśli. Zacznij się zastanawiać tak jak ja - skąd my się #!$%@? wtedy wzięliśmy, skoro jako jedyne istoty jesteśmy samoświadome? Co jest dalej, za tymi gwiazdami, które widzimy? Co jest w centrum galaktyki? Czy ufo to nasi hodowcy i klonowali gatunki? Najpierw dinozaury, zabili je, bo stworzyły warunki do życia i ekosfere? Czy po prostu nas odnaleźli i nas obserwują tak jak my kręcimy national geografic żeby poznać
  • Odpowiedz
@niedajerady: Nigdzie nas nie zaprowadzi, bo wydaje mi się, że istnieje jakaś granica samooszukiwania się. Zadaj sobie pytanie jak mocno jest się jeszcze w stanie rozwinąć ludzki intelekt przy jednoczesnym niezauważeniu i ignorowaniu bezsensowności życia i nihilistycznej prawdy o tym czym jesteśmy? Już teraz wystarczy absolutnie przeciętna inteligencja, żeby zauważyć te egzystencjalne problemy.

Ewolucja nie dąży do zwiększenia samoświadomości i intelektu. Z punktu widzenia doboru naturalnego wystarczy tylko tyle inteligencji w
  • Odpowiedz