Wpis z mikrobloga

1. Bądź polakiem
2. Miej wykształcenie - podstawowe/gimbazjalne/średnie bez matury
3. Studia to guwno, tak wszyscy muwio, a Bill Gates nie ma wykształcenia, a miliarder motzno
4. Pracuj na kasie/magazynie/kuchni za 1200-1600 zł na miesiąc
5. Przerwy na fajeczkę, kaweczka rozuszczalna codziennie, raz po raz hehe browarek
S. Krzycz wszędzie, że Polska-guwno bo płaco mało, a na zachodzie tyle samo, ale w euro (co z tego, że ceny te same, ale w euro)
6. Dostań propozycje darmowego studium/szkoły policealnej, kursy spawacza czy inne normalne rzeczy o wiele bardziej opłacalne
7. Miej w dupie darmowe szkolenie siebie, lepsze wykształcenie i pracuj dalej w gunwopracy
8. Wydawaj miesięcznie co najmniej 15 zł na fajki i krzycz, że nie ma co do garnka włożyć
9. Dalej płacz, że pensje są małe i nie da się żyć w tym kraju



#oswiadczenie #przemyslenia #truestory #polska #smutnaprawda
  • 9
Pracuj na kasie/magazynie/kuchni za 1200-1600 zł na miesiąc


@Johny_Gitarzysta69: Czyli według ciebie to jest normalne i sprawiedliwe że ktoś ciężko i uczciwie pracuje i gówno zarabia? A co ze studentami którzy pracują w wyżej wymienionych zawodach? Też mają chodzić z bananem na ryju?

Dostań propozycje darmowego studium/szkoły policealnej, kursy spawacza czy inne normalne rzeczy o wiele bardziej opłacalne

Zdajesz sobie sprawę ile zarabia spawacz po takim kursie o ile znajdzie pracę?
@Johny_Gitarzysta69: > na kuchni

czuje się obrażony. trzeba było napisać na kebabie, bo praca w wielu kuchniach świata to robota dla wyjątkowo zdolnych i inteligentnych ludzi, a nie typowych sebixów-narzekaczy.

co do cen, to nie do końca tak jak piszesz:
#truestory zjechalem na urlop do Polski kilka dni temu, bo mieszkam #zagranico (i pracujo jo na kuchni). Poszedłem na zakupy: chleb, masło, coś na chleb, podstawowe środki czystości, coś dla
@klintystwood: A weź ty przeczytaj cały wpis zamiast wybierać pojedyncze zdania z kontekstu. Wpis odnosi się do osób które mają możliwości, a nic z tym nie robią tylko jadą po najniższej linii oporu i krzyczą, że jest źle. Tak zdaję sobie, mam kumpla który jest po takim kursie i źle mu nie jest. Spawacz jest tylko przykładem.
@kaef: Nastepny... A co dalej jest napisane? Za 1200-1600 zł miesięcznie, a nie
@Johny_Gitarzysta69: zdolny kucharz liniowy w Polsce może liczyć na max 2tys na rękę. jak wyjezdzalem z Polski w 2008r. to szef kuchni gdzie pracowałem miał 2400, a manager restauracji 1800 a był to sieciowy 4* hotel. Dużo się nie zmieniło w stawkach.
@kaef: Nie generalizowałbym z tymi zarobkami, choć nie wiem w którym mieście pracowałeś, ale znam kilku szefów kuchni i wszyscy mają minimum 5000, a liniowy ponad 2000 wyciągnie, więc z odpowiednimi umiejętnościami można normalnie zarobić na kuchni.
Nie zgodzę się z tym, że ceny za granicą są proporcjonalnie większe. Bywa tak, że niektóre produkty spożywcze są nawet tańsze.(nie mowie tu o Norwegii bo to wyjątek)