Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki!

W maju szykuje się do fajnej przygody, mianowicie wyjazd do Stanów.
Chciałbym podczas tego jednego miesiąca zwiedzić jak najwięcej, ale jak wiadomo Juesej juesejem, jest co zwiedzać, ale przede wszystkim dystans jaki trzeba pokonać robi wrażenie i wiążę się to z pewnymi kosztami i przygotowaniem do tegoż wojażu.

Start podróży: Chicago, IL.

Cel: zwiedzić zachodnie wybrzeże, jak i wschodnie.

Ze względów logistycznych przewiduję podróż z Chicago na zachód (najpewniej San Francisco), bo wylot do Polski mam z NY, więc wschód zostawię na koniec.

Jako, że tu specjalYstów pełno ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam do Was pytanie moi mili!

Czy ktoś z Was zna lub sam był uczestnikiem takiej misji?

Biorę pod uwagę dwa warianty:

Samolot - opcja na pewno dużo szybsza, jednak wtedy omija mnie podróż przez kilka stanów..
Samochód - przygoda :) Jadę jeszcze z dwiema osobami, więc opcja również tańsza. Słyszałem o mega wysokim ubezpieczeniu autka dla osób poniżej 25 roku życia.

Czy ktoś może mi przybliżyć temat?

Zależy mi na "za i przeciw" jaki sposób transportu dupki, ew. stronę z tanimi biletami lotniczymi :)

Dobra dusza, która przekaże jakieś cenne wskazówki może liczyć na upominek z wycieczki!

#podroze #podrozujzwykopem #stanyzjednoczone #usa #rozdajo (?)
  • 5
@islander44: Tanie bilety to:
- JetBlue (Zajebiste) i Spirit (Słabe). Generalnie w USA to nie ma zasady, czasem United albo AA mogą być tańsze od teoretycznie low costowego JetBlue. Będziesz podróżował głównie OW więc raczej typowe low costy albo Orbitz (o ile jeszcze funkcjonuje)
- opcja czasochłonna - Megabus, mają fajne promocje
@Usurper: Celowałbym raczej w kupno samochodu, będą jeszcze 2 osoby więc podział kosztów, a takie zwiedzanie to ja rozumiem. Tylko co z tym ubezpieczeniem, znajomy tylko mi mówił, że to Ty siebie ubezpieczasz, nie samochód, więc musiałoby nas się trzech ubezpieczyć, trochę bez sensu. A co powiesz o Kayak? OW? a czo to?
@islander44: Kayak jest całkiem fajny, sam go używam jak kupuję bilety prywatnie.
OW - One Way, czyli nie zamierzasz wracać do miejsca rozpoczęcia podróży. U tradycyjnych przewoźników OW jest drogie, w low costach to jedyna opcja ;)
@Usurper: Sprawdzałem "zajebiste" :) JetBlue, akurat Chicago-San Francisco ni ma.

Podsuniesz stronę z busami?

W głowie już mam mały zarys podróży, Chicago -> San F. przez Denver, KOLORADO ( ͡° ͜ʖ ͡°)