Wpis z mikrobloga

#bookchallenge #ksiazki #bookchallenge2015

Tytuł: 20 lat nowej Polski w reportażach według Mariusza Szczygła
Autor: Irena Morawska, Joanna Sokolińska, Joanna Wojciechowska , Karol Podgórski, Włodzimierz Nowak , Wojciech Staszewski, Edyta Gietka, Ewa Winnicka, Witold Szabłowski, Marcin Kołodziejczyk, Anna Fostakowska, Wojciech Bojanowski, Paweł Piotr Reszka, Jacek Antczak, Artur Pałyga, Lidia Ostałowska, Tomasz Kwaśniewski, Katarzyna Surmiak-Domańska, Paweł Smoleński, Jacek Hugo-Bader, Grzegorz Sroczyński, Wojciech Tochman, Mariusz Szczygieł
Stron: 470
Licznik: 23/48
Opinia: Wybór reportaży dokumentujących 20 lat Polski po okrągłym stole. Główne tematy to przemiany gospodarcze i obyczajowe zachodzące w społeczeństwie. Niektóre reportaże bardzo udane, ale też kilka kompletnych nieporozumień. Całościowo nic specjalnego. Jest dużo lepszej literatury faktu, którą można poczytać zamiast tego.

Tytuł: Piknik na skraju drogi
Autor: Arkadij Strugacki, Borys Strugacki
Stron: 172
Licznik: 24/48
Opinia: Klasyka gatunku. Ciekawa koncepcja. Świetny punkt wyjścia do rozważań o charakterze życia pozaziemskiego i skutków kontaktu cywilizacji.
  • 3
Wspaniały jest ten Szczygieł!


@simsoniak: Właśnie dlatego sięgnąłem po ten zbiór.

W narzekaniu chodzi mi raczej o to, że poziom zbioru jest nierówny. Rozczarowałem się, bo spodziewałem się, że skoro Szczygieł dobiera, to wszystko będzie na jego poziomie.

I jaką masz lepszą literaturę faktu o latach 90?


O latach 90 nie mam żadnej, ale jak znajdę, to wrócę do tematu. ;)