Wpis z mikrobloga

@MarioMAX:
99% sam pisze gdyz nie produkujemy elementow o swobodnych powierzchniach, zazwyczaj sa to krztalty ktore da rade opisac. Dosc proste detale. Raz sie zdarzylo mi korzystac z pomocy serwisu w napisaniu programu. CAM nie posiadamy na zakladzie a szkoda. Jestem dopiero poczatkujacym operatorem i sporo problemow mam z tym programowaniem, najgorzej mi idzie z frezowaniem na tokarce.
@NewGuy: co to za geniusze? Tokarka za mase kasy, a traci sie czas i pieniadze i nie wykorzystuje w 100% Ja robie w Camie i program szybciutko sie robi, frezowanie, szesciokaty, oprawki katowe itp. A program w 20min bardzo skaplikowany.
@MarioMAX: geniusze biznesu :D powiem szczerze ze w mazatrolu bardzo szybko pisze sie programy, szesciakaty i inne regularne krztalty tez bez problemu. 10 miniut i wiekszosc programow gotowe. Problem jest taki ze do wszystkiego dochodze sam, nie bylem na kursie i niektore rzeczy sprawiaja mi nie lada problem. CAM to by byla rewelacja w zakladzie :)
Tylko ktos by go musial znac ;-) ja tez nie mialem kursu nw camie, ale dalem rade, chyba ci pomagalem z gwintem jakims calowym, bo pytales, wyszedl ci ?
@NewGuy: @MarioMAX: jak się kupuję maszynę za 100k euro to wydanie 10 - 15 tysięcy złoty na program Cad/Cam to jak zakup wacików to zmywacza paznokci... głupota mieć taką maszynę bez CAMa tym bardziej że razem z CADami dostępny jest CAM lub na odwrót jak w przypadku EdgeCAMa ( bardzo polecam tego CAMa jest genialny w swojej prostocie i możliwościach)
@MarioMAX: tak, problemem była niewłaściwa płytka, musiałem czekać na dostawę co chyba tylko u mnie w firmie trwa tygodniami... myślałem że jest możliwość tak jak przy metrycznych większą płytką zrobić mniejszy gwint lecz się nie udawało w żaden sposób. Dzięki za pomoc :) co do CAD/CAM, gdybym tylko taki posiadał na zakładzie z własnych ambicji bym się go nauczył porządnie.
@gryzli6: nie raz poruszałem ten temat, lecz widząc że dajemy
@NewGuy: chodzi o czasy i elastyczność zmiany produkcji ... jeśli Twój pracodawca tego nie kuma to przedstaw mu to na konkretnych przykładach :) ( u mnie niestety nie zadziałało ale ja walczyłem o zakup numeryków na zakład :) )

Zakup płytek zależy od kontaktów z dostawcą ;) (mam gościa który jest mi w stanie podrzucić paczkę płytek do przejechania 100km w ciągu paru godzin, a mam dostawcę który 20 km robi