Wpis z mikrobloga

@berenjena: Z Wikipedii

Komunizm (od łac. communis – wspólny, powszechny[1]) – utopijna ideologia społeczno-polityczna, zakładająca całkowite zniesienie własności prywatnej, rodziny, różnic klasowych, religii i państwa, uznanych jako struktury społecznego zła i wyzysku oraz ustanowienie drogą rewolucji po etapie dyktatury proletariatu społeczeństwa bezklasowego z kolektywną własnością środków produkcji i równym podziałem dóbr według zasady od każdego według zdolności, każdemu według potrzeb[2].

Na dodatek jest odłam anarchizmu, nazywający się anarcho-komunizmem
  • Odpowiedz
Jakby miał robić, jeżeli nie będzie żadnych hierarchii? A ci, co nie pracują, i tak i tak będą musieli jakoś sami wyżyć. Niektórzy mówią, że jeżeli można wesprzeć takie osoby, to powinno się to robić, ale dla mnie to bez sensu


@TheBestest: no i co manipulujesz jak polega to też na tym że "wszystkim po równo", a kończyło się na "po gówno" bo nikt nie chciał być okradany z owoców
  • Odpowiedz
@Fox_Murder: Przecież już napisałem, że komunizm zakłada zniszczenie państwa. Na obrazku typiara popiera FULL COMMUNISM. Dalej czekam, aż ktoś mi napisze czemu ten obrazek jest błędny lub śmieszny

Poza tym ja nie jestem komunistą, bo nie popieram pomysłu istnienia państwa przejściowego, jakiego chcą komuniści. Danie komuś władzy do rąk nigdy nie kończy się dobrze
  • Odpowiedz
@TheBestest: Popieranie 'pełnego komunizmu' o który się tak rzucasz to poziom bredni o ustawie znoszącej ubóstwo, w praktyce nigdy nie uda się tego osiągnąć więc głoszenie takich bzdur jest bezsensowne. Równie dobrze mogła napisać, że chce gwiazdkę z nieba.
  • Odpowiedz