Wpis z mikrobloga

@Fox_Murder: Pytam, bo wy nie wiecie i chyba nie umiecie czytać. Chociaż bardzo blisko samego początku powiedziałem, że komunizm = np. zlikwidowanie państwa, czytałem coś o gospodarkach centralnie planowanych i o tym, jak to biurokraci będą kraść. Taka dyskusja prowadzi do tego, że ktoś blokuje tak po prostu w umyśle myśli i idee, które nie pasują do jego systemu moralnego i ma uczucie wygranej i tego, że jest się lepszym
  • Odpowiedz
@TheBestest: Ale Ty prezentujesz tak bardzo infantylną logikę, że ciężko dyskutować.

Powiedzmy - czy czysto rasowa Europa jest dobra? No kurcze, idea świetna! W Europie tylko byliby "nasi", prawda? Nie trzeba bać się imigrantów, i z każdym się dogadasz.

  • Odpowiedz
@TheBestest: Dlaczego? Jest bardzo dobrą ideą. Bardzo dobrą ideą jest też, by wszyscy dostawali po 10 tys. zł i żyli w dostatku. Świetną ideą jest to, by nie pracować za wiele, i czerpać z życia tylko to, co przyjemne. Albo żeby każdy miał dom z ogródkiem, albo by każdy miał piękną żonę (w ogóle, by wszyscy byli piękni!).

Taką samą bajką jest komunizm ideologiczny. Odrealniony, wyssany z palca, ignorujący konsekwencje
  • Odpowiedz
@bastek66: Do słowniczka czym jest ateizm. Ja takiej tezy nigdzie nie postawiłem. Co do komunisty - jeśli trochę znasz ten pogląd to chrześcijaństwo na początku formułowało się właśnie w komunie :)
  • Odpowiedz
@Halav: normalnie wynika z definicji komunizmu, podchodzi inna napakowana kobitka i mówi, majtki które nosisz są wspólne, dej tera ja je nosze, i je bierze bo silniejsza, a ściąga swoje, ofierze pozostaje już tylko się ubrać w te osrane co zostały, tak wygląda komunizm w praktyce
  • Odpowiedz
@TheBestest: Jeżeli jesteś typem komucha bujającym w obłokach, to do swojej listy bezbożnych życzeń możesz dopisać jeszcze, że w komunizmie będzie codziennie piękna pogoda, nie będzie kataklizmów, i że ciepła woda sama będzie lecieć z kranu. To, że ludzie nagle się ogarną i sami zmienią swoją krwiożerczą naturę już zakładasz ( ͡º ͜ʖ͡º) Natomiast jeśli wzdychasz do tego co czerwoni robili w Rosji, Kambodży, itp
  • Odpowiedz
@darco3: Skąd Ci coś takiego przyszło do głowy? Jeżeli idzie o realny komunizm to ma on miejsce np. w niektórych klasztorach mniszych, nikt tam nie zabija się o habit. Komunizm istniał już w XVI wieku propagowany przez Braci Polskich, osady zakładane i funkcjonujące na zasadzie wspólnoty nie bankrutowały jak to się zakłada w krytyce komizmu (nie wyżynano się też o majtki). Jest tak dlatego, że wspólnota oznacza tyle, że każdy
  • Odpowiedz