Wpis z mikrobloga

@platkiowsiane:
W zasadzie znam tylko angielski, ale ponieważ mam z nim codzienny kontakt (w postaci powieści, filmów, rozmowy), to mogę powiedzieć, że znam go naprawdę dobrze. Jeśli chodzi o inne języki, to już od dłuższego czasu próbuję nauczyć się hiszpańskiego i francuskiego, ale zapał zazwyczaj tracę po kilku dniach.
@platkiowsiane: Angielski bo to podstawa.
Francuski znam w miarę, mało teraz powiem, ale jak mieszkałem we Francji to się normalnie dogadywałem - teraz już nie bo raz że Francuzi chu*e a dwa, że niedobrze się tam dzieje.
Japoński komunikatywnie, ale cały czas się uczę. Zresztą to nauka na całe życie - dlaczego, bo to piękny język, a dwa, że planuje tam wracać na stałe ( ͡° ͜ʖ ͡°
@platkiowsiane:

Hiszpański i portugalski z powodu fascynacji Ameryką Łacińską. Poziom hiszpańskiego zbliżony do języka ojczystego, portugalskiego średniozaawansowany, ale dzięki hiszpańskiemu rozumiem po portugalsku prawie wszystko (przynajmniej w piśmie), do tego używając języka jadę na kalkach z hiszpańskiego i zazwyczaj się udaje :)

Niemiecki - poziom oscylujący wokół zaawansowanego. W gimbazie mi się spodobał (#niepopularnaopinia) i zacząłem go cisnąć.

Angielski jest na końcu stawki, mam mniej więcej poziom intermediate, kontakt raczej
@rekultywator3000:
Angielski rozumiem w pełni mówiony i pisany, moja wymowa trochę wieje Korwinem, ale ogólnie pewnie poziom C1

Od półtora roku uczę się norweskiego, obecnie jestem w stanie gadać bez problemu z Norwegami chociaż mogę mieć problemy ze zrozumieniem niektórych dialektów lub części wypowiedzi, które nie są kierowane do mnie (np. między bohaterami w filmie gdy nie jestem w 100% w temacie). Dzisiaj skończę czytać swoją pierwszą książkę w tym języku.
@platkiowsiane: Angielski dobrze, ale raczej w odbiorze niż w tworzeniu przekazu, a całkiem niedawno uznałam, że pasowałoby wrócić do niemieckiego. W gimbazie i licbazie uczyłam się go łącznie 6 lat, więc coś mi tam w głowie świta i teraz całkiem fajnie mi się go uczy. Minął miesiąc, jeszcze się nie zniechęciłam, wprost przeciwnie, ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@platkiowsiane: niemiecki płynnie, angielski trochę mniej płynnie, ale też dobrze. Odnośnie norweskiego, doskonale wiem o czym mówisz. Uczę się duńskiego, w pisowni oba te języki są bardzo podobne, ale w wymowie... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Hej @platkiowsiane.
Wiem, że wpis sprzed 6 lat, ale co tam xD

W szkole uczyłem się angielskiego, a w liceum niemieckiego. Planuję wrócić do angielskiego, zacząć z francuskim i japońskim, bo strasznie mi się podobają. Nie planuję powrotu do niemieckiego, bo jakoś mnie nie ciągnie do tej kultury. Wolałbym jakiś skandynawski. Myślałem też o hiszpańskim, ale na razie się wstrzymam. Korcą mnie też inne języki, ale nie wszystko naraz. ;)