Wpis z mikrobloga

@tarzan_szczepan: jaki masz budżet? Akurat A230 to straszny syf. Juz lepiej coś z nowej serii dwu cyfrowej np A58... Tylko ze jeżeli będziesz chciał się rozwijać to w Sony alfa nie ma takiego wyboru szkieł... Warto obejrzeć sobie nexy... (obecnie Sony Axxxx) bo pasują do nich przez niedrogie przejściówki praktycznie wszystkie szkła z dowolnego systemu...
@tarzan_szczepan: Tak. Ja piłem do tego, że do NEXOW nie ma za wiele obiektywów, jeżeli chciałbyś potem coś fajnego dokupić. Micro 4/3 to system, tak jak i NEX (SONY E). Dużo większy wybór szkieł, body tez od dwóch producentów. No ale matryca dużo mniejsza niż APSC.
@MikiPL @misiekem: Rozumiem, że nie da się kupić bezlusterkowca w budżecie tak koło 700 zł z matrycą APS-C z dużym wyborem szkieł ? A może są w sprzedaży jakieś adaptery ? Jaki system ma największy wybór szkieł i gdzie taki system jest montowany ? Co byście polecili dla mnie ?
@MikiPL: Narazie żadnej, jestem pstrykaczem. Miałem kilka kompaktów i chciałbym zainwestować w wymienną optykę. Czytam od 2 dni co i jak. W internecie są często stare sprzed 2, 3, 4 lat informację. Chciałbym coś kupić rozwojowego/przyszłościowego aby powoli wejść w świat wymiennych szkieł. Jak znasz odpowiedź na moje pytanie proszę odpowiedz z resztą sobie poradzę :)
@tarzan_szczepan: adaptery są, to znaczy ze do NEXa założysz z odpowiednią przejściówka praktycznie każdy obiektyw, ale bez obsługi AF. Za 700 zł nie opłaca się kupować nic z wymienną optyką bo nie kupisz nic przyzwoitego. Przez ostatnie parę lat aparaty cyfrowe poszły mocno do przodu, kupisz sobie aparat, a za chwilę zacznie Cię ograniczać i będziesz chciał go wymienić...