Wpis z mikrobloga

Jest tutaj ktoś ogarniający kredyty ?
Dostałem aneks do umowy o kredyt i nie wiem czy go podpisywać, czy bank jak zwykle wybrał najbardziej #!$%@?ą opcje i powinienem coś zmienić. Nie ogarniam ekonomii bardziej niż zergów.

Bank dał dupy bo mi źle naliczał wysokośc raty, nie co 3 miesiace tylko co 24 (z tego co zrozumiałem)
Tutaj treść aneksu

1. Strony oświadczają, że dotychczasowa spłata należności wynikającej z ww. umowy, dokonywana była na podstawie
zawiadomień o wysokości rat kredytu i odsetek otrzymanych przez Kredytobiorców w okresie do dnia wejścia
w życie niniejszego aneksu i ustalają, że do dnia 02.02.2015 r. Kredytobiorcy dokonali wpłat w łącznej wysokości
56.212,37 PLN z czego na spłatę kapitału zaliczają kwotę 30.162,57 PLN zaś na spłatę odsetek
kwotę 26.049,80 PLN.
2. Strony ustalają, że kwota przeznaczona na spłatę kapitału, wskazana w ust. 1 obejmuje zaliczoną na poczet jego
spłaty kwotę nadpłaconych przez Kredytobiorców w dotychczasowym okresie kredytowania odsetek w wysokości
3.176,31 PLN. Powstanie nadpłaty odsetek wynika z odmiennego niż umowny sposobu rozliczania przez PKO BP SA
dokonywanych w dotychczasowym okresie kredytowania wpłat Kredytobiorców w kwotach opisanych treścią ust.1.
Zaliczenie kwoty nadpłaconych odsetek na poczet spłaty kapitału ma charakter jednorazowy i następuje z opcją
zmniejszenia wysokości przyszłych rat.
3. Operacja księgowa o której mowa w ust. 2 zostanie wykonana przez PKO BP SA nie później niż trzeciego dnia
roboczego po dniu wejścia w życie niniejszego aneksu.
4. Wysokości rat kredytu określone w ostatnio otrzymanym przez Kredytobiorców zawiadomieniu o wysokości rat
spłaty kredytu obowiązują do końca dnia poprzedzającego dzień otrzymania przez Kredytobiorców nowego
zawiadomienia.
Art 2.
Za zawarcie niniejszego aneksu PKO Banki Polski SA nie pobiera opłat ani prowizji.
Art 3.
Pozostałe postanowienia umowy pozostają bez zmian.
Art 4.
Strony ustalają, iż zawarcie niniejszego aneksu reguluje całościowo ich wzajemne roszczenia wynikające
z dotychczasowego wykonywania umowy kredytowej.
Art 5.
Niniejszy aneks wchodzi w życie z dniem podpisania.
Art 6.
Niniejszy aneks sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze Stron.

Za każdą sensowną poradę będę cholernie wdzięczny.

#ekonomia #banki #kredyt #pomocy
  • 2
@delirium_tremens: Bardziej korzystną dla Ciebie opcją byłoby skrócenie okresu kredytowania, zamiast zmniejszenia kwoty raty. W takim przypadku bank zarobiłby mniej na Tobie. Moim zdaniem bank powinien pomniejszyć Ci kapitał nie tylko o odsetki nadpłacone przez Ciebie w tym okresie, a również o odsetki ustawowe, które należą Ci się za niezgodnie z umową pobrane od Ciebie pieniądze.
@lizardon: @delirium_tremens: napisz im informacje że w związku z bezprawnym pobieraniem kwoty wyższej niż wynika z umowy wnosisz o odszkodowanie za bezprawne pobieranie środków w wysokości np 5k, dajesz im 30 dni na rozpatrzenie sprawy a jeżeli nie ustosunkują się to zawiadomienie prokuratury o popełnieniu przestępstwa paragraf 284 chyba ale to musiałbyś doczytać. Jeśli mają taki burdel to może tak być u innych więc możesz też pisać o zaangażowaniu mediów