Wpis z mikrobloga

Putin, lepiej strzeż się mnie!!!!
W mediach ostatnio słyszę, że Rosja narusza przestrzeń powietrzną różnych krajów Europy, w tym krajów bałtyckich (Litwy, Łotwy i Estonii).
Jeżeli Putin zaatakuje Litwę, Łotwę lub Estonię to będę pierwszym, który na ochotnika wstąpi do tamtych armii w celu obrony tych krajów przed ruską zarazą!
Bo te kraje to nie Ukraina. Chociaż Putin nie ma prawa atakować Ukrainy to jednak Ukraina kulturowo to prawie to samo co Rosja. Natomiast Litwa, Łotwa i Estonia to kraje zachodniej kultury, o unikatowych językach bałtyckich i fińskich, o ogromnych wpływach kultury niemieckiej i skandynawskiej (dotyczy Łotwy, Estonii i wybrzeża Litwy), zachodnich religii- luterańskiej i katolickiej, kraje NATO i UE.
Gdy 3 miesiące temu chodziłem po pięknym Haapsalu (na zdjęciu) w Estonii, małym miasteczku na zachodnie kraju, czułem się jak w Skandynawii- po prostu raj na ziemi! Nie można dopuścić by Sowieci po raz drugi to zniszczyli!
P.S. Gdy Putin zaatakuje Finlandię, też stanę w jej obronie, tak jak w przypadku Litwy, Łotwy i Estonii.
#europa #litwa #lotwa #estonia #finlandia #wojna #militaria #rosja #putin #ciekawostki
Pobierz johanlaidoner - Putin, lepiej strzeż się mnie!!!!
W mediach ostatnio słyszę, że Rosj...
źródło: comment_7f0PsbcTao3IUvrvRkPEKLKCXS72nYK3.jpg
  • 20
Ukraina kulturowo to prawie to samo co Rosja


@johanlaidoner: no chyba Cię pogrzało... błagam przeczytaj chociażby jedną książkę o historii Ukrainy lub stosunkach między Ukraińcami a Rosjanami (nie napisaną przez Rosjanina, ani przez nikogo, komu Moskwa płaciła) i wtedy się wypowiadaj
@donmuchito1992: W wyniku okupacji sowieckiej kraje bałtyckie, a szczególnie Łotwę i Estonię zasiedlono dużą ilością Rosjan/Ukrainców/Białorusinów i innych rosyjskojęzycznych, że stanowią dziś ok. 40% ludności na Łotwie i jakieś 25% w Estonii. Ci ludzie nie powinni się tam znaleźć i są to przymusowi nielegalni emigranci, jak nazywa ich Rein Taagapera (estoński profesor wykładający w USA). Ci ludzi nie powinni się tam znaleźć i nie mają moralnego prawa mieszkać w tych krajach,
Ci ludzi nie powinni się tam znaleźć i nie mają moralnego prawa mieszkać w tych krajach, wszystko jedno czy uzyskali już obywatelstwo czy nie uzyskali


@johanlaidoner: ale się tam znaleźli i co teraz? Komory gazowe? Pomyśl sobie, że jesteś Sergiejs Kornilovs i twoja rodzina od trzech pokoleń mieszka na Łotwie. Na co dzień z rodziną posługujesz się j.rosyjskim a w kontaktach z innymi ludźmi łotewskim. Pracujesz tam, masz dzieci, dom, ale
@donmuchito1992: Moi dziadkowie nie są z terenów obecnej Ukrainy, ale przesiedlenia Polaków z byłych Kresów Wschodnich na tereny innych części Polski i tzw. ziem odzyskanych są moralnie usprawiedliwione i zgodne z prawem. ZSRR zajął Kresy Wschodnie, a Polska za to otrzymała ziemie niemieckie, a więc obywatele Polski z Kresów Wschodnich zostali przesiedleni. Natomiast Rosjanie w krajach bałtyckich znaleźli się w wyniku bezprawnej okupacji sowieckiej i dlatego nie mają prawa tam mieszkać