Wpis z mikrobloga

@AlmostDivine: Z grubsza. Właśnie kombinuję jak przedostać się do HRE i zmienić wiarę na katolicyzm. A potem rozmontować ich od środka.
Oczywiście można wynudzić alianse od kilku krajów ościennych, porobić kilka jendostek i być +/- nietykalnym przez chwilę, ale to zbyt standardowe podejście.
@Kampala: aż sprawdziłem i faktycznie było sobie państwo o takiej nawie: http://en.wikipedia.org/wiki/#!$%@?
w ciekawy sposób zakończyła się historia tego państwa

in December 1475, after conquering the other Christian strongholds along the Crimean coast, the Ottomans captured the city after a three-month siege. Alexander and his family were taken captive to Constantinople, where the prince was beheaded, his son was forcibly converted to Islam, and his wife and daughters became part of
@Dare: A po polsku nazywa się Teodoro - od dzisiaj oficjalnie zatwierdzam tą nazwę w tym tagu ;).
A ich koniec był nie aż tak nietypowy - bardzo przypomina mi to postępowanie Turków w stosunku do ostatnich Paleologów.
@Xardin: @SansEar: Póki co jestem w fazie: Zaczynam grę i co zrobić, żeby przeżyć. Zastanawiam się nad zrobieniem takiego myku - Hop do Ragussy, szybko przejąć, potem hop do Urbino, zwasalizować, zcoreować Ragussę przerzucić stolicę, jakoś opanować nacjonalistów i stać się katolickim państwem - potem dorzucić się do HRE. I potem od środka ich dziubać.
@Kukki: wyluzuj... :D wcale nie musisz teodoro opuszczać. są dwa warianty pierwszy polega na tym że raz na 4-5 gier krym ma do ciebie neutralny stosunek możesz z nimi poprawić relacje do dodatnich ale i tak pewnie cie nie zaatakuje. Kumasz się z czerkasją i starasz się o sojusz z polszą by razem zaatakować krym, niegłupio też zatwierdzić sojusz z trebizondem ich wrogowie i tak ci nic nie zrobią. Drugi wariant
@Xardin: W głowie opracowuję plan w którym wbijam się jak w masło przez węgry, gdy ci mają na dupie lądowanie z Anglii bo to się dizeje 9/10 przypadków, przejmuję 2-3 prowincje, z jednej wypuszczam Chorwację i w zasadzie jestem ustawiony ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Xardin: Nie chcę się pchać do wybrzeża. Anglicy sobie zajmą prowincje na wybrzeżu, ja po prostu przejdę przez Mołdawię bo chętnie dają military access. Ja zajmę prowincję obok anglików, żeby w razie czego pomogli - no i pewnie dość pokaźnie się zapożyczę.
@Kukki: nie pomogą i aby w ogóle uzyskać pokój będziesz musiał sporo poczekać - pewnie wojna z anglią zdąży się skończyć no i zawsze jakieś niedobitki mogą cie bić