Wpis z mikrobloga

@simsoniak: Jak do tej pory nie. Ilekroć gdzieś wyjeżdżałam, to po jakimś czasie tęskniłam już za swoim miejscem zamieszkania. Na studia miałam wyjechać za granicę, i zawsze zastanawiałam się czy zostałabym tam na stałe
@simsoniak: Ja mieszkam w Warszawie całe życie i zdecydowanie miejsce tylko do pracy, na studia. Gdyby nie te dwa czynniki to już bym dawno mieszkał gdzie indziej. Niestety pewnie zostanę tu do końca, bo do pracy w Polsce nie ma lepszego miasta.
@simsoniak: Wybrałam alternatywę ;) Ale kto wie, może jeszcze wyjadę. Póki co muszę pozałatwiać swoje sprawy tutaj. Chciałam studiować kryminologię.

Co do tęsknoty - pełny pakiet. Rodzina, inne bliskie osoby, owszem. Ale darzę szczególnym uczuciem to miasto, nie potrafię powiedzieć dlaczego - może kwestia przyzwyczajenia. Niemniej bardzo lubię oglądać inne polskie miasta, te mniejsze i większe, to zawsze jest ciekawe doświadczenie. Ale żeby przeprowadzać się do innego miejsca w Polsce? Raczej
@simsoniak: No co masz fajne w Warszawie poza pracą? Praktycznie poza Wisłą nie ma fajnych miejsc na piwko w plenerze, miejsca w stylu kluby/puby też średnie. Miejsc z pięknymi/widokami przyrody niewiele. Ogólnie centrum jest brzydkie potwornie. Ludzie też są mocno średni, a bardzo często to hołota. Jakbym wybierał miejsce tylko do mieszkania to zdecydowanie przedmieścia blisko lasu albo wieś.
@fiskkr: A klimat, ducha, atmosferę?

No wiesz, niektórzy lubią Kraków. XD

@Aerials: Na ile dobrze znasz Warszawę, a na ile pobieżnie, jak zwykly mieszkaniec? Jakoś angażujesz się w miasto, zwiedzasz, odkrywasz nowe kąty?
@simsoniak: Nie pochodzę z Warszawy, ale kilka lat tam spędziłam. Byłam zagranico na studiach kilka semestrów, teraz będę chciała wrócić do Warszawy już na stałe, bo tam planuję prowadzić rodzinną działalność. Jednak nie tylko praca mnie łączy z tym miastem. Lubię je - od miejsc, eventów, aż po ludzi, których tu znam. Spędziłam tu lepsze lata i chwile, więc tym bardziej Warszawa wydaje mi się czymś 'lepszym'. Oczywiście to indywidualne kwestie,
@simsoniak: no właśnie to napisałem. dla mnie nie jest to żadna zaleta i miasto jest dla mnie przeciętne. wysypisko śmieci też może mieć atmosferę i ducha, ale jednak niewielu ludzi ceni wysypiska :p nie wybrałbym tego miasta, gdyby los tak się nie ułożył. chociaż nie znaczy to, że jest złe.
@8_in: A może to kwestia młodych lat w Warszawie? :)
@fiskkr: Gdybyś dostał lepszą ofertę pracy gdziekolwiek to byś się przeniósł?
@ImOut: Mieszkasz od urodzenia czy pod wpływem decyzji?
@ThePawel: Instytucje kulturalne, historyczne, wydarzenia, spotkania. Zieleni jest całkiem sporo. Widoki wspaniale miejskie. Centrum jest dzikie, nieoswojone i przez to ciągle jest wyzwaniem
@simsoniak: a ja mieszkam tutaj od urodzenia i bardzo lubię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jedyne inne miasto do którego mnie ciągnie, żeby pomieszkać to czeska Praga - ale o niej z kolei słyszałem, że jest okropnym miejsce do mieszkania na co dzień.