Wpis z mikrobloga

Jak zapewne wiecie u większości zwierząt, u których występuje dymorfizm płciowy, samce ewidentnie są piękniejszą płcią (vide pawie, lwy). Dzieje się tak dlatego, że samce zabiegają o względy wybrednych samic. U ludzi również mężczyźni uwodzą kobiety, lecz jednak to ta druga płeć jest uznawana za piękniejszą (przy czym ozdoby i makijaż nie są tutaj żadnym wyznacznikiem, ponieważ zależą wyłącznie od kultury; istnieją/istniały społeczności, w których panowie się stroją/stroili, jednak to mężczyźni niewątpliwie zwracają większą uwagę na wygląd potencjalnej partnerki niż odwrotnie i jest to biologicznie uzasadnione).

W najnowszej Polityce poruszono ten temat w artykule pt. Dlaczego kobiety są ładniejsze , gdzie przedstawiono interesującą hipotezę:
[ #nauka #biologia #ewolucja #fir3nauka ]
Pobierz
źródło: comment_SOkn5lrPQz9LjvSSBXj5XBVq0r3eS304.jpg
  • 25
@fir3fly:
Po pierwsze - przeczytaj to - jest bardzo dostępne i pokazuje to z szerszej perspektywy niż moje zdawkowe #!$%@? z wczoraj.
http://www.nature.com/news/in-law-infighting-boosted-evolution-of-menopause-1.11253

1. To właśnie wskazuje na konflikt. Samice to pierwotny opiekun w naszym gatunku i dlatego konflikt między samicami jest silniejszą presją selekcyjną. Dodatkowo - samce często podrzucają kukułkę innemu - dlatego warto zachować płodność bo nie masz obowiązku opieki ani nie płacisz kosztu przechodzenia ciąży.

2. Bo większość
Jeżeli samiec jakiegoś gatunku uczestniczy w wychowaniu potomstwa to brak tego samca nie może być bez szkody dla młodych, to co mówisz wcale nie neguje moich wcześniejszych słów.

@Kajetan8: ale też jak dotąd w żaden sposób ich nie potwierdziłeś. Musiałbyś udowodnić to np. znajdując badania mówiące, że u zwierząt, u których występuje dymorfizm płciowy, liczba samców padających ofiara drapieżników (bądź liczba ich ataków) jest istotnie większa od śmiertelności z tego samego
@Sierkovitz: @fir3fly: Czytam tę waszą dyskusję i muszę się wtrącić.
Po pierwsze u ludzi "ze stada: wyrzuca się samice a nie samców. Przyczyna jest dosyć prosta aby uniknąć chowu wsobnego. To kobiety charakteryzują się tzw. większą mobilnością biologiczną.

"Samice to pierwotny opiekun w naszym gatunku i dlatego konflikt między samicami jest silniejszą presją selekcyjną." - Silniejsza presja dotyczy jednak mężczyzn, dobór silniej działa na tą płeć, która mniej inwestuje w
Mało się o tym mówi, ale dzieci też oceniamy pod względem fizjonomii. Dawniej pewnie brzydkie zdeformowane dzieci były porzucane wilkom na pożarcie. To, że kobiety są ładniejsze, to tylko złudzenie. Tak samo dzieci są ładne nawet jeśli brzydkie - np. z zezem i brakiem uzębienia, u dorosłych wady dużo mniej się toleruje, a najmniej u dorosłych mężczyzn. Skoro mężczyźni są tacy brzydcy, to dlaczego jest więcej gejów niż lesbijek?